منوی دسته بندی

نکات نگهداری HVAC که به جلوگیری از تعمیرات پرهزینه کمک می کند

سیستم های HVAC یک نیاز تمام سال است. این چارچوب‌ها به ما کمک می‌کنند در فصل سرد سال گرم و در اواخر بهار خنک باشیم. برای مثال، با استفاده مداوم، سیستم تهویه مطبوع شما تحت فشار زیادی قرار می گیرد و در دراز مدت می تواند کار خود را متوقف کند. این ایده عالی است که پشتیبانی معمولی HVAC را انجام دهید و قبل از وقوع مشکل، مشکلی را حل کنید تا از وقوع آن جلوگیری کنید.

هرچه زودتر تشخیص دهید که مشکلی در سیستم تهویه مطبوع شما وجود دارد، هزینه های نگهداری تهویه مطبوع شما کمتر خواهد بود.

در اینجا چند نکته برای نگهداری HVAC وجود دارد که به جلوگیری از تعمیرات پرهزینه کمک می کند.

تعویض فیلتر هوا

کانال ها باید هر 30 تا 90 روز جایگزین شوند. کانال های خود را هر ماه برای ذرات کثیف و موانع بررسی کنید. چند فریم ورک هر ماه نیاز به تغییر کانال دارند. دیگران می توانند تا نیم سال بدون تغییر ادامه دهند. هرچه افراد بیشتری در خانواده شما زندگی کنند و حیوانات خانگی بیشتری داشته باشید، کانال های شما باید بیشتر تغییر کند. کار کردن HVAC با کانال کثیف یا مسدود می تواند به سرعت و به طور جدی به تجهیزات شما آسیب برساند.

سرویس و نگهداری های مرتب

تنظیم سیستم های کنترل آب و هوا هر بهار و تنظیم رادیاتورها در پاییز ضروری است. بسیاری از مردم نمی دانند، اما نگهداری استاندارد در بیشتر موارد می تواند تا 95 درصد از تمام تعمیرات HVAC را جلوگیری کند. تعمیر و نگهداری معمولی به همین ترتیب چارچوب شما را در بالاترین حد در مورد شدیدترین آرامش حفظ می کند و هزینه های انرژی را کاهش می دهد و طول عمر وسایل شما را افزایش می دهد.

تمیز کردن پمپ حرارتی

با توجه به شرایط آب و هوایی، یک چارچوب تهویه مطبوع در هوای آزاد می تواند فوق العاده کثیف شود. یک چارچوب کثیف مدت بیشتری طول می کشد تا سطح هوای سرد یا گرم را برای خانه شما در دمای مطلوب نگه دارد. یک چارچوب تهویه مطبوع تمیز موفق تر است و به کنار گذاشتن پول نقد کمک می کند. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که هیچ زباله ای در بالا یا طرفین سیفون گرما یا واحد خنک کننده وجود ندارد. سیفون گرم و واحد هوای آزاد را اغلب برای جلوگیری از گرد و غبار، برگ ها و شاخه ها تمیز کنید.

تمیز کردن کندانسور و کویل

کندانسوری که در خارج از خانه شما یافت می شود مستعد کثیف شدن و تجمع خاک و شن مانند شاخه های علف، برگ های پاره شده، حتی دانه های چوب پنبه است. از این رو توصیه می شود که کندانسور و سیم پیچ خود را به هر قیمتی از طریق جاروبرقی مرطوب یا خشک تمیز نگه دارید تا تمام مواد کثیفی و زباله ها را مکش کند.

بررسی خط واحد بیرونی

سیستم‌های هوای اجباری و سیفون‌های گرما دارای واحدهای فضای باز هستند که باید به طور مرتب توسط دارندگان ملک بین بازدیدهای پشتیبانی نگهداری شوند. منطقه اطراف واحد باید از هرگونه عوامل بازدارنده مانند زباله، خاک و برگ آزاد شود. شاخ و برگ باید کوچک شود تا در جریان باد دخالت نکند. واحد باید روی زمین هموار باشد و گاهی اوقات شلنگ را به آرامی از آن جدا کنید تا از تجمع اسلحه در داخل واحد جلوگیری شود.

با این نکات تهویه مطبوع خود را در وضعیت خوبی نگه دارید و در هزینه خود صرفه جویی کنید!Source by Mike Petty

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments