منوی دسته بندی

کانال های سیستم های HVAC

سیستم تهویه مطبوع مجموعه ای کامل از تنظیم کننده های رطوبت و دما در منطقه تولید در کارخانه داروسازی است. نصب مناسب یک کانال در سیستم HVAC عملکرد را بهبود می بخشد. در طول سال ها سیستم تهویه مطبوع تغییرات زیادی کرده است. سیستم های HVAC در کنترل محیط تولید و محفظه ذخیره سازی در داروسازی استفاده شده است. سیستمی که برای تنظیم دما فقط با کنترل رطوبت هوا و فیلتراسیون هوا استفاده می شود به عنوان سیستم تهویه مطبوع شناخته می شود. همچنین گرما را به خصوص در زمان های سرد و تهویه فراهم می کند.

اینکه چگونه شرایط یک فضای تولید دارو بر محصول تأثیر می گذارد یک عامل مهم است. سیستم تهویه مطبوع، گرمایش و تهویه برنامه اساسی برای پشتیبانی از تولید محصولات با کیفیت بالا برای داروسازی است. سیستم HVAC به محیط داخلی می رسد و با هوای مطبوع تامین می شود. سیستم HVAC همچنین رطوبت، دما و تهویه را در محل نگهداری می کند و در نتیجه شرایط مناسبی را برای تولید فراهم می کند.

طراحی یک کارخانه داروسازی توسط شیوه‌های تولید خوب کنترل می‌شود که شرکت را ملزم به ارائه اسنادی در مورد نحوه طراحی ساختار و نحوه عملکرد آنها در تأسیسات می‌کند. این نیاز کمک می کند تا امکانات مناسبی که ایمن و با یک سیستم تهویه مطبوع خوب باشد، ایجاد شود.

کانال ها گذرگاهی هستند که در تهویه مطبوع (گرما، تهویه و تهویه مطبوع) برای حذف یا رساندن مقدار مناسب هوا استفاده می شوند. همچنین از کانال ها به عنوان تهویه هوا در تامین هوای تاسیسات استفاده می شود.

مواد لازم برای ساخت کانال های سیستم HVAC:

1. فولاد گالوانیزه

این ماده مورد استفاده ترین و بسیار توصیه شده برای ساخت کانال کشی به دلیل پوشش روی است. فلز به راحتی زنگ نمی زند و با اجتناب از هزینه رنگ آمیزی باعث صرفه جویی در هزینه می شود. آنها را می توان به شکل مستطیل یا دایره ای ساخت، اما همه اینها به طراحی مستند بستگی دارد.

2. آلومینیوم

اینها مواد سبک وزنی هستند که نصب آنها نیز بسیار آسان است. فضای دارویی را می توان با استفاده از هر شکلی به راحتی با این مجرای آلومینیومی نصب کرد زیرا ساخت آنها آسان است. همچنین برای ساخت کانال های گرد و مارپیچ استفاده می شود.

3. پانل های پلی اورتان

ورق های فلزی ساخته می شوند و بعداً نصب می شوند. فرآیند نصب را می توان در یک مرحله انجام داد. این پانل در لیست بهترین عایق کانال قرار دارد.

4. کانال فایبرگلاس

این کانال یک عایق حرارتی قبل از نصب را فراهم می کند که صدا را جذب می کند و در نتیجه ماهیت آرام سیستم HVAC را می دهد.

5. کانال کشی انعطاف پذیر

آنها از پلاستیک ساخته شده اند که در اطراف فلزی که شکل خود را می گیرد، سفت نیست. برای عایق حرارتی مجرای انعطاف پذیر در یک پیکربندی متفاوت در مناطق مختلف. پشم شیشه ای وجود دارد که معمولاً در ایالات متحده یافت می شود و پلی استری که در استرالیا یافت می شود.

اجزای سیستم مجرای را پیدا کردند

را کانال های سیستم HVAC دارای اجزای اصلی زیر در نصب آن است

عایق های ویبراتور

دمنده ها معمولاً ارتعاش قابل توجهی ایجاد می کنند و برای جلوگیری از این عایق ها در دو طرف دسته نصب می شوند. با لرزش کمتر، نویز نیز کم است.

برخاستن

برای اینکه هوا به طور یکنواخت در سیستم HVAC توزیع شود، باید دارای برخاست هایی باشد که همچنین اجازه می دهد مقدار کمی هوا در مجرای اصلی جریان یابد تا منحرف شود.

چکمه ها را روی هم قرار دهید

اینها دیوارهای نازک عمودی هستند که به هوا اجازه حرکت می دهند.

کنترل صدا

سیستم ها روش هایی برای تنظیم حجم هوای دریافتی دارند.

تمیز کردن کانال باید به طور منظم انجام شود تا کیفیت هوای دریافتی حفظ شود.Source by Ankur Choudhary

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments