منوی دسته بندی

تعویض تهویه مطبوع تبخیری به سیستم تهویه مطبوع چرخه معکوس (HVAC) – راهنمای کامل

مردم اغلب می‌خواهند بدانند که آیا می‌توانند سیستم تهویه مطبوع کانالی جدید خود را با سیکل معکوس کانالی (HVAC) با استفاده از کانال‌ها و خروجی‌های مشابه تغییر دهند یا خیر. راحت ترین پاسخ نه است. در زیر فهرستی از دلایلی وجود دارد که نشان می دهد چرا نمی توانید به سادگی سیستم را تغییر دهید تا به یک سیستم چرخه معکوس (HVAC) تبدیل شود.

در مرحله اول، توری های چرخه معکوس (یا خروجی ها) معمولاً در نزدیکی پنجره ها و دور از درها قرار می گیرند. این به هوا اجازه می دهد تا گرما/سردی را که مستقیماً از پنجره ها وارد می شود، تهویه کند. جریان هوا برای یک سیستم چرخه معکوس نیز باید طولانی ترین مسیر بازگشت از خروجی به مشبک هوای برگشت را طی کند. اگر یک خروجی در کنار در قرار می گرفت، هوا به سادگی از زیر در به سمت مشبک هوای برگشتی مکیده می شد و اتاق دارای نقاط داغ در نزدیکی پنجره بود.

مشکل توری های تبخیری این است که معمولاً در کنار درها قرار دارند. جریان هوای واحدهای تبخیری باید طولانی ترین مسیر ممکن را از طریق یک اتاق و خارج از پنجره طی کند. اگر آنها دقیقاً در کنار پنجره قرار می گرفتند، هوا به سادگی از پنجره بیرون می رفت و نقاط داغ در نزدیکی درها و قسمت های دور اتاق ایجاد می شد.

به دلیل این دلایل، توصیه نمی شود توری های چرخه معکوس را در محلی قرار دهید که قبلاً یک توری تبخیری مجرای قرار داشت. اگرچه امکان انجام آن وجود دارد، کارایی و ظرفیت سیستم را به شدت کاهش می دهد. بهترین گزینه این است که از نو شروع کنید و گریل های چرخه معکوس جدید را در صورت نیاز در محل صحیح مورد نظر قرار دهید. با این حال، این بدان معناست که شما باید سوراخ‌های سقف را که در اثر برداشتن توری‌های تبخیری قدیمی ایجاد شده است وصله و رنگ کنید و این می‌تواند کاری پرهزینه باشد.

گزینه دیگر اضافه کردن توری های اضافی در صورت نیاز است. می‌توانید از سیستم تبخیری گریل‌ها را در نزدیکی درب‌ها بگذارید و در صورت نیاز، گریل‌های اضافی کنار پنجره‌ها اضافه کنید.

مشکل دیگری که هنگام تعویض سیستم ها با آن مواجه می شود این است که نمی توان از کانال قدیمی استفاده کرد. مجرای مورد استفاده برای واحدهای تبخیری بسیار بزرگتر از مجرای مورد نیاز برای تهویه مطبوع کانالی با چرخه معکوس است. واحدهای تبخیری از کانال در اطراف علامت 16-20 اینچ استفاده می کنند. این مجرای سایز بزرگ توسط دستگاه های تهویه مطبوع تبخیری استفاده می شود زیرا هوا بسیار سریع دمیده می شود و هدف آن جذب هوا به میزان 40 برابر مساحت خانه شما در ساعت است. مجرای چرخه معکوس عمدتاً فقط حدود 12 اینچ قطر دارد. این به این دلیل است که تهویه مطبوع چرخه معکوس بسیار کندتر از همتای تبخیری خود حرکت می کند.

مجرای تبخیری نیز معمولاً فقط کمی عایق است. مجرای چرخه معکوس همیشه باید حداقل 2 اینچ عایق بندی شود تا سرمایش/گرمایش حفظ شود و از ایجاد تراکم جلوگیری شود.

بنابراین اگر می خواهید سیستم تبخیر فعلی خود را با یک سیستم کانالی جدید چرخه معکوس تعویض کنید، بهتر است از ابتدا شروع کنید. قبل از شروع هر کاری حتماً چند قیمت برای هزینه وصله و رنگ آمیزی سقف دریافت کنید. و اگر پیمانکاران تهویه مطبوع به شما می گویند که می توانند به سادگی یک سیستم را با استفاده از کانال و پریزهای موجود عوض کنند، سوالات زیادی بپرسند و مراقب باشید زیرا ممکن است وقتی پول خوبی پرداخت کردید و سیستم شما کار نمی کند، به شما کمک نکنند. به طور موثر

در برخی موارد استفاده از توری های موجود می تواند یک گزینه باشد، اما باعث می شود سیستم کارایی کمتری داشته باشد.Source by James Fletcher

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments