منوی دسته بندی

راه هایی برای تشخیص تعادل جریان هوا از تعادل هوا در مدیریت HVAC؟

هنگام کار با سیستم مدیریت ساختمان، تعادل جریان هوا را می توان با تعادل هوا اشتباه گرفت. اگرچه هر دو جزئی از عملیات معمول سیستم HVAC هستند، ماهیت و عملکرد آنها هنوز با یکدیگر متفاوت است.

تعادل هوا

مسئول حفظ جریان هوای متعادل در تاسیسات شما با عملکرد صحیح اجزای HVAC است. از آنجایی که هر ساختمان با دمای کنترل شده دارای نقاط سرد و گرم است که می تواند مصرف انرژی ساختمان را افزایش دهد، تنظیم مناسب محصول HVAC می تواند نقش حیاتی در مقابله با دمای نامتعادل داشته باشد.

تعادل جریان هوا

این فرآیند مستقیماً با تنظیم نقاط دما در مبدل حرارتی واحد HVAC شما مرتبط است. مبدل حرارتی وسیله ای است که گرما را از ماده ای به ماده دیگر منتقل می کند و در این حالت انرژی حرارتی گرفته شده از هوای داخل را به هوای بیرون مبادله می کند و جریان متعادل هوا را در تاسیسات حفظ می کند. بنابراین کاملاً به عملکرد مناسب مبدل حرارتی بستگی دارد که در نتیجه سیستم شما را بهینه می کند.

استراتژی مقایسه

پس از تعیین تفاوت اساسی بین تعادل هوا و متعادل کننده جریان هوا، اجازه می دهد تا تفاوت های اصلی بین آنها را عمیق تر کنیم.

  • تعادل هوا مسئول حفظ جو متعادل در قسمت‌های مختلف تاسیسات کنترل دما است، در حالی که Airflow Balancing با تنظیم نقاط دمای داخل دستگاه مبدل حرارتی HVAC سر و کار دارد.

  • تعادل هوا در خارج از بدنه HVAC در سطح مدیریت ساختمان انجام می شود، در حالی که تعادل جریان هوا در دستگاه مبدل حرارتی در داخل تاسیسات HVAC اتفاق می افتد.

  • Ai Balancing بیشتر توسط متخصصان BMS انجام می شود. این کنترل کننده ها از نرم افزار BMS برای مقابله با نقاط گرم و سرد استفاده می کنند. در حالی که، تعادل جریان هوا معمولا توسط تکنسین های HVAC انجام می شود که این کار را با بهینه سازی HVAC انجام می دهند. با این حال، اخیرا یک نرم افزار جدید به نام ClevAir توسعه یافته است – که می تواند در دستگاه مبدل حرارتی نصب شود – برای بهینه سازی سیستم HVAC. این نرم افزار با نظارت و تنظیم مبدل حرارتی تقریباً بعد از هر دقیقه با بهینه نگه داشتن آن به صورت 24/7، کارایی فرآیند متعادل سازی جریان هوا را افزایش می دهد. برای دانستن بیشتر در مورد ClevAir، در اینجا اطلاعات بیشتری در این مورد بخوانید.

کدام یک بازده انرژی بیشتری دارد؟

هر دو در کاهش مصرف انرژی به یک اندازه مهم هستند. تعادل هوا با مقابله با نقاط گرم و سرد ساختمان و حفظ جو متعادل، بار اضافی بر روی سیستم HVAC شما را کاهش می دهد. متعادل کننده جریان هوا HVAC هزینه عملیات تهویه مطبوع را کاهش می دهد و در پول گرانبهای شما صرفه جویی می کند. اگر می‌خواهید سیستم‌های BAS و HVAC شما در حداکثر پتانسیل خود عمل کنند، این نرم‌افزار کاربرپسند می‌تواند این کار را انجام دهد. یک تصمیم خوب همیشه بر اساس دانش گرفته می شود.Source by Hannan Ahmad Shafique

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments