منوی دسته بندی

مزایای سیستم تهویه مطبوع – سیستم های تهویه مطبوع اتاق

اگر به دلیل گرما در خوابیدن در شب مشکل دارید، چرا در خانه خود کولر نصب نکنید. داشتن یکی می تواند خواب راحت تری را فراهم کند.

تهویه مطبوع روشی برای خنک کردن یک اتاق در قالب چرخه تبرید است. اولین بار توسط استوارت کرامر اختراع شد اما در واقع این اصطلاح پس از حامل ویلیس ابداع شد. در اندازه های مختلف و همچنین با ظرفیت های خنک کننده و قیمت های مختلف موجود می باشد.

سیستم های تهویه مطبوع رطوبت هوا را کاهش می دهند و کیفیت هوا را حفظ می کنند. برخی نیز وجود دارند که هوا را بدون خنک کردن آن خشک می کنند. معمولاً از یک کندانسور، اواپراتور و یک جزء کمپرسور در آن تشکیل شده است.

همچنین از یک ماده شیمیایی استفاده می کند که می تواند مایع را به گاز و بالعکس تبدیل کند. اکثر سیستم های تهویه مطبوع از سیستم اسپلیت و سیستم پکیج نیز استفاده می کنند. در سیستم اسپلیت، کندانسور و کمپرسور در خارج از اتاق و اواپراتور در داخل اتاق قرار می گیرند.

اواپراتور برای گردش هوا در سراسر اتاق استفاده می شود. در سیستم پکیج تمامی اجزا در خارج از اتاق قرار می گیرند.

یک دستگاه تهویه مطبوع می تواند در طول روز به شما آرامش دهد و از بسیاری جهات می تواند به شما کمک کند. به عنوان مثال زمانی که کولر هوا اختراع شد و برای اولین بار در تئاتر هیوستون نصب شد، تفاوت زیادی مشاهده می شود. تعداد بازدیدکنندگان از تئاتر پس از نصب به تدریج افزایش یافت.

در آب و هوای گرم مانند تابستان، هیچ کس نمی تواند روی کار تمرکز کند یا نمی تواند کار خود را راضی کند. بنابراین اختراع علمی از بسیاری جهات به مردم کمک می کند. کولر گازی نیز تفاوت زیادی در حمل و نقل ایجاد می کند.

همچنین سیستم های تهویه مطبوع صنعتی در بسیاری از بخش های تولیدی برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

کولر گازی از زمان اختراع خود تا به امروز مفید بوده است. تقریباً در تمام بخش های تجاری مسکونی و صنعتی استفاده شده است. اکثر بخش های تجاری از تهویه مطبوع متمرکز استفاده می کنند که عملکردی مشابه تهویه مطبوع معمولی دارد.

مزیت استفاده از تهویه مطبوع متمرکز این است که صدای کمتری در فضای داخلی تولید می کند زیرا دستگاه در خارج از اتاق قرار می گیرد.Source by Ricky Lim

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments