منوی دسته بندی

تمیز کردن کانال هوا – آیا ارزشش را دارد؟

نظافت کانال هوا سرویسی است که توسط پیمانکاران حرفه ای گرمایش و سرمایش علاوه بر خدمات معمولی آنها توصیه می شود. اما سوال اینجاست: آیا ارزش این هزینه را دارد که یک متخصص مجاری هوا را تمیز کنید؟ در مقاله زیر به مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت.

برای شروع، ممکن است تعجب کنید که چرا باید مجاری هوای خود را تمیز کنید. آیا وظیفه آنها این نیست که هوا را از طریق مجاری گرمایشی و سرمایشی خانه شما، از طریق فیلترهای هوا، و از طریق دریچه ها خارج کنند؟ اگرچه این کارکرد اصلی کانال‌های هوا را توصیف می‌کند، اما نکته کلیدی این است که بدانید چه چیزی در هوایی است که سیستم کانال شما در حال گردش است. امروزه، اکثر سیستم‌های گرمایش و سرمایش خانه بسیار کارآمد عمل می‌کنند، زیرا بسته هستند و تنها به مقدار بسیار کمی هوای تازه اجازه ورود می‌دهند. دائما

با این حال، از آنجایی که سیستم تهویه مطبوع معمولی هوای تازه را جز در مقادیر کم و تدریجی دریافت نمی کند، نتیجه هوای دوباره در گردش است که می تواند مملو از باکتری ها، ویروس ها و گرد و غبار تحریک کننده آلرژی باشد. فیلترهای هوا در به دام انداختن بیشتر این ذرات، به ویژه هنگامی که به طور معمول تعویض می شوند، کار بسیار خوبی انجام می دهند، اما همچنان مقدار کمی از هوای “کثیف” به خانه شما می رود و دوباره به گردش در می آید. همانطور که هوای مملو از سموم در سیستم مجرای شما حرکت می کند، به احتمال زیاد مقداری از گرد و غبار و باکتری ها ته نشین می شوند. به این دلایل، تمیز کردن سیستم کانال هوای خانه مهم است.

نکاتی وجود دارد که خودتان آن را انجام دهید که با استفاده از یک شیلنگ جاروبرقی و دو دست خود شما را در فرآیند تمیز کردن مجرای هوای خانه راهنمایی می کند. اگرچه این ایده جذاب به نظر می‌رسد، اما چه کسی نمی‌خواهد مقداری پول اضافی پس انداز کند، مراقب باشید که ندانید واقعاً هنگام تمیز کردن کانال‌ها چه کار می‌کنید یا اینکه چگونه چنین کاری را به درستی انجام دهید ممکن است هوای شما را به همان اندازه کثیف کند.

خدمه حرفه ای HVAC برای مقابله با سیستم تهویه خانه با هر اندازه ای آماده هستند. حرفه ای ها دقیقا می دانند که از چه ابزاری استفاده کنند و از کدام مواد پاک کننده استفاده کنند تا کار را بار اول به درستی انجام دهند. بسیاری از شرکت‌های تهویه مطبوع در وب‌سایت‌های خود موارد ویژه ارائه می‌کنند، و اگر نتوانستید چیزی پیدا کنید، از تماس و درخواست خجالت نکشید. اگر از یک شرکت گرمایشی و تهویه مطبوع معمولی استفاده می‌کنید، احتمالاً به شما تخفیف مشتری وفادار می‌دهند، اما اگر «عادی» نیستید، ناامید نشوید. همچنان می‌توانید با درخواست از یک دوست و تماس تلفنی برای دریافت بهترین قیمت، مقداری پس‌انداز را دریافت کنید. فقط مطمئن شوید که از یک شرکت واجد شرایط با سابقه خدمات مشتری بدون نقطه استفاده می کنید.

خانه شما ارزش زمان و سرمایه گذاری برای یک سیستم کانال هوای تمیز شده حرفه ای را دارد.Source by Jessica J. Evans

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments