منوی دسته بندی

فیلتر هوای کوره – قلب سیستم گرمایشی برای حفظ محیط خانه شما

سیستم گرمایش و تهویه مطبوع در خانه شما بسیار مهم است زیرا دمای قابل زندگی ثابتی را برای شما حفظ می کند. اما به همان اندازه که کل سیستم حیاتی واحد است، فیلتر هوای کوره نیز مهم است. مدل‌ها و مدل‌های مختلفی وجود دارد و هر کدام از آن‌ها به گونه‌ای تنظیم شده است که مزایای متفاوتی را برای شما به ارمغان بیاورد.

در اینجا نحوه عملکرد فیلتر است. هوای دمای اتاق توسط یک ورودی به داخل کوره کشیده می شود. بسته به سیستمی که در آن زمان روشن هستید، هوا یا خنک یا گرم می شود و سپس هوا با فشار وارد خانه می شود.

هوا قبل از پخش شدن در خانه باید از فیلتر عبور کند. در برخی از سیستم های گرمایش، فیلتر در مسیر هوای کشیده شده قرار می گیرد تا گرم شود. این یک روش کارآمد برای تمیز کردن ذرات از هوا و تمیز کردن و راحت‌تر کردن تنفس است.

نوع فیلتر هوای کوره ای که انتخاب می کنید به چیزی که به دنبال آن هستید بستگی دارد. یک مدل الکترواستاتیک دائمی است و دارای بار الکتریکی است که ذرات را از هوا جذب می کند و آنها را به دام می اندازد. اینها برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند عالی هستند.

مدل های پلیسه دار به دلیل طراحی بسیار موثر هستند. از آنجایی که آنها برجستگی هایی دارند، این امر باعث می شود تا ذرات در آنها به دام بیفتند. برخی از این گونه ها همچنین دارای بار الکترواستاتیکی هستند.

انواع خاصی مانند کربن فعال از فناوری مشابهی به عنوان ماسک صورت استفاده می کنند. این بخار، بو و مواد شیمیایی را که وارد خانه شما می شود را از بین می برد و جذب می کند. علاوه بر آلرژن های استاندارد، برخی نیز برای جذب مواد ازن و VOC یا ترکیبات آلی فرار طراحی شده اند. اینها گازهایی هستند که از مایعات یا جامدات خاصی ساطع می شوند.

تعمیر و نگهداری فیلتر هوای کوره شما الزامی است. اگر مدلی است که می‌توان آن را شسته و مجدداً استفاده کرد، این کار باید به طور منظم انجام شود.

اگر مدلی دارید که یکبار مصرف است، به این معنی که فقط یک بار می توانید از آن استفاده کنید، در صورت کثیف شدن باید به طور معمول آن را تعویض کنید. ادامه استفاده از فیلتر هوای کثیف کوره نه تنها باعث کاهش کیفیت هوا می‌شود، بلکه باعث می‌شود سیستم با عبور هوا از یک مانع بسیار سخت‌تر کار کند و هزینه‌های گرمایشی شما را افزایش دهد.Source by S. Dinkins

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments