منوی دسته بندی

مزایای تعمیر و نگهداری منظم HVAC

[ad_1]

این واقعیت را نمی توان انکار کرد که تعمیر و نگهداری پیشگیرانه منظم می تواند عملکرد و عمر مفید سیستم های HVAC را بهبود بخشد. خانوارها یا مشاغلی که انتظار گرمای دنج را در طول زمستان دارند باید به نگهداری منظم توجه کنند که می تواند سیستم های HVAC را بدون مصرف انرژی اضافی به طور کارآمد حفظ کند. وقتی به لوازم خانگی خود اهمیت می دهید، در وقت و هزینه شما صرفه جویی می شود. یک سرمایه گذاری کوچک واقعا می تواند به شما کمک کند تا از تعمیرات و تعویض های پرهزینه جلوگیری کنید.

اکثر صاحبان خانه اهمیت سرویس به موقع سیستم های گرمایش یا تهویه مطبوع را درک نمی کنند. مدیران هتلی که باید از امکانات اقامتی برای مشتریان پولی اطمینان حاصل کنند، نمی توانند کوره یا تهویه مطبوع ناکارآمد داشته باشند. در زیر برخی از مزایای انجام منظم تمیز کردن و نگهداری HVAC آورده شده است:

کاهش هزینه تعمیر

تقریباً هر سازنده سیستم های HVAC توصیه می کند که این سیستم ها باید سالانه بازرسی و سرویس شوند. رعایت دقیق دستورالعمل سازنده می تواند منجر به کاهش هزینه های تعمیر شود. تأخیر در سرویس سالانه نه تنها باعث سرمایش یا گرمایش ناکارآمد می شود، بلکه منجر به افزایش قبوض آب و برق می شود. بنابراین مطمئن شوید که واحدهای شما به موقع بازرسی می شوند. تعمیر یا تمیز کردن تهویه مطبوع روشی مقرون به صرفه برای جلوگیری از تعویض گران قیمت است.

افزایش طول عمر تجهیزات

سیستم های گرمایشی یا دستگاه های تهویه مطبوع که با گرد و غبار و کثیفی مسدود شده اند، انرژی بیشتری برای حفظ عملکرد یکسان مصرف می کنند. تجمع گرد و غبار اغلب منجر به فرسودگی زودرس و شکست می شود. به جای صرف تعویض یا تعویض پول، روی حفظ عملکرد کلی تجهیزات خود سرمایه گذاری کنید. یک سیستم تهویه مطبوع که به خوبی نگهداری شده باشد، در طول عمر خود همان میزان گرمایش یا سرمایش را تولید می کند.

بهبود کیفیت هوا

کویل های کثیف و قطعات دمنده می توانند به شدت بر کیفیت هوا تأثیر بگذارند. این منجر به بسیاری از مسائل مرتبط با سلامتی مانند آلرژی و آسم می شود. تجمع باکتری ها و قارچ ها اصلا برای سلامتی مفید نیستند. تنها راه برای حفظ کیفیت هوا در محل شما این است که سیستم های HVAC را به طور منظم بازرسی و تمیز کنید. تمیز کردن سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع به طور قابل توجهی آلودگی را کاهش می دهد و به شما کمک می کند تا یک محیط سالم در خانه خود بسازید.

تعمیرات جزئی و فعالیت های نظافتی باری بر بودجه شما وارد نمی کند. هزینه نگهداری پیشگیرانه بسیار کمتر از تعویض گران است. زمان صرفه جویی در انرژی و بهبود عملکرد واحدهای سرمایشی و گرمایشی شما فرا رسیده است. شما به راحتی می توانید خدمات نظافت و تعمیر تهویه مطبوع را در منطقه خود پیدا کنید. شرکت هایی وجود دارند که برنامه های تعمیر و نگهداری را به خانواده ها و مشاغل ارائه می دهند. اطمینان حاصل کنید که یک شرکت مقرون به صرفه و قابل اعتماد را استخدام می کنید که تمام منابع و مهارت های مورد نیاز را دارد.

[ad_2]

Source by Basharat Khadim

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *