منوی دسته بندی

کولر گازی اینورتر چیست؟

احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که فروشندگان وارد خانه شما شده و شروع به توصیه تهویه مطبوع کانالی اینورتر کنند. و این احتمال وجود دارد که شما به طور کامل نحوه عملکرد آن را درک نکرده باشید.

خوب در اینجا یک توضیح اساسی در مورد واحدهای اینورتر وجود دارد.

می بینید، یک سیستم معمولی اولیه یک موتور اصلی دارد، درست مانند ماشین موتور شما. این موتور در اصل دو سرعت دارد. صاف کردن و توقف.

این سیستم ها در این نوع موتورها از الکتریسیته زیادی استفاده می کنند زیرا برای راه اندازی موتور از صفر انرژی زیادی می طلبد. و هنگامی که خانه شما به دمایی برسد که در ترموستات کنترل تهویه مطبوع خود درخواست کرده اید، موتور به طور کامل خاموش می شود.

با سیستم تهویه مطبوع اینورتر، مانند فوجیتسو، دایکین یا میتسوبیشی الکتریک، این موتورها متفاوت طراحی شده اند.

ببینید، وقتی اینورتر را روشن می کنید، موتور به آرامی روشن می شود تا توان زیادی مصرف نکند، سپس موتور به آرامی در مقیاس کشویی به قدرت کامل می رسد. به این ترتیب سیستم برای راه اندازی اولیه انرژی کمتری مصرف می کند.

با نزدیک‌تر شدن سیستم مجرای به دمایی که در خانه شما درخواست کرده‌اید، موتور شروع به کند شدن می‌کند و در نتیجه برق کمتری مصرف می‌کند. و به عنوان یک مزیت اضافی، دمای خانه شما ثابت تر می ماند، با این فرض که بار گرمایی انجام شده است و شما اندازه واحد خود را به درستی تنظیم کرده اید.

نتیجه نهایی این است که موتور مجبور نیست به طور کامل متوقف شود و به همین دلیل شما برای غلبه بر اینرسی از برق زیادی استفاده نمی کنید و سعی می کنید موتور را از توقف کامل شروع کنید.

آنها در مقایسه با سیستم‌های معمولی فناوری بسیار خوبی برای استفاده هستند، با این حال نظر شخصی من این است که واحدهای Digital Scroll صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کنترل دما را بیشتر می‌کنند.

یک هشدار اندازه سیستم اینورتر خود را کمتر نکنید وگرنه حداقل 10 درصد بیشتر از یک سیستم تهویه مطبوع معمولی برق مصرف خواهید کرد.

دفعه بعد بیشتر در این مورد صحبت خواهم کرد.Source by Ian Marsh

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments