منوی دسته بندی

تهویه مطبوع بدون کانال – ساده ترین راه برای تامین سرمایش یا گرمایش در بسیاری از ساختمان ها

تهویه مطبوع بدون کانال یک راه عالی برای خنک کردن کل کارایی خانه شما، جذاب و آسان است. سیستم های تهویه مطبوع بدون کانال به آن دسته از سیستم های تهویه مطبوع گفته می شود که بدون سیستم هوای مرکزی ساخته می شوند و برای گرمایش یا سرمایش منازل یا دفاتر شما استفاده می شوند. این سیستم ها از دو جزء اصلی تشکیل شده اند: یونیت داخلی و واحد خارجی. سیستم تهویه مطبوع بدون کانال یک انتخاب مقرون به صرفه برای سیستم تهویه مطبوع مرکزی یا پنجره ای است.

این سیستم‌ها برای سال‌ها بدون کانال راه‌حلی بی‌صدا برای مشکلات سرمایش و گرمایش در سراسر جهان بوده‌اند. مانند آنچه به نظر می رسد، تهویه مطبوع بدون کانال به معنای یک سیستم تهویه مطبوع بدون کانالی است که یک سیستم تهویه مطبوع معمولی دارد. در اینجا چند مورد از مزایای تهویه مطبوع بدون کانال نسبت به تهویه مطبوع کانالی سنتی آورده شده است. برخلاف تهویه مطبوع سنتی، این سیستم ها فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و از نظر بصری جذاب نیستند. برخلاف بسیاری از سیستم های تهویه مطبوع سنتی، سیستمی مانند این بسیار بی صدا است. با استفاده از ترموستات، این نوع سیستم قادر خواهد بود دمای اتاق را ثابت نگه دارد. اگر به دنبال راهی آسان برای غلبه بر گرما هستید، یک واحد بدون کانال در هر اتاقی که می‌خواهید خنک شود، ممکن است انتخاب مناسبی باشد.

سیستم های خنک کننده برای آپارتمان ها یا حتی اتاق های جداگانه اکنون به راحتی نصب می شوند و نیازهای فردی شما را می توان از طریق گزینه های مختلف در دنیای تهویه مطبوع بدون کانال برآورده کرد. بسیاری از صاحبان خانه ها به جای نصب یک واحد مرکزی با کانال، سیستم های بدون کانال را فقط برای یک یا دو اتاق انتخاب می کنند. قسمت داخلی این واحدها دارای قابلیت کنترل از راه دور و یک تایمر برای چرخش سیستم فقط در صورت نیاز است. مینی اسپلیت بدون کانال نه تنها به طرز شگفت انگیزی بی صدا و موثر است، بلکه تهویه مطبوع را با یک نسخه پمپ حرارتی نیز ارائه می دهد. اکثر سازندگان این واحدها نصب واحد داخلی را در نزدیکی بالای دیوار یا در سقف توصیه می کنند.

برای خانه‌های بدون کانال، پمپ‌های حرارتی منبع هوا در نسخه بدون کانال به نام پمپ حرارتی مینی اسپلیت نیز موجود است. وقت بگذارید و از متخصص تهویه مطبوع واجد شرایط خود بپرسید که آیا سیستم های بدون کانال برای خانه شما مناسب هستند یا خیر. اکثر نصاب ها به معمولی ترین سیستم های گرمایش و سرمایش عادت کرده اند و اغلب از توصیه سیستم های بدون کانال امتناع می ورزند. اگر قصد نصب تهویه مطبوع یا گرمایش را در خانه خود دارید، حداقل باید نگاهی به این نوع سیستم داشته باشید.

امروزه گزینه‌های ساده و بدون کانال تهویه مطبوع، نصب یک سیستم تهویه مطبوع کارآمد و بی‌صدا را در خانه یا محل کار شما حتی اگر کانالی نداشته باشد، ممکن می‌سازد. مدت زیادی از آن نگذشته است، اما اکنون که اینجا است، تهویه مطبوع بدون کانال به سرعت در حال استفاده است.Source by D. Floyd Kolb

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments