منوی دسته بندی

تهویه مطبوع مرکزی – آیا برای خانه شما مناسب است؟

فراهم کردن بهترین محیط هوا و دما برای خانه شما به منزله حفظ سلامت خانواده است. در اکثر خانه ها، تهویه مطبوع مرکزی راه حل اصلی برای توزیع هوای مفید در سراسر خانه است. از سوی دیگر، قبل از اینکه در نهایت تصمیم بگیرید که آیا این عملکرد متناسب با خانه و نیازهای شما است، باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید.

در ابتدا باید ساختار خانه خود را بررسی کنید. اندازه، متراژ مربع و تعداد اتاق ها را در نظر بگیرید. داشتن این نمای کلی می تواند به شما کمک کند اندازه و محاسبه بار سیستم تهویه مطبوع خریداری شده را تعیین کنید. نکته بعدی که باید آماده کنید بودجه شما است زیرا دو هزینه اساسی در این پروژه بهبود محیط خانه وجود دارد. تجهیزات و نیروی کار عوامل اصلی تشکیل دهنده مخارج شما هستند.

آنچه می تواند به شما در کاهش هزینه های تجهیزات کمک کند، خرید واحد تهویه مطبوع از یک خرده فروش دارای مجوز است. قیمت ها را از فروشگاه های مختلف دریافت کنید و تمام جنبه های آنچه را که می توانید جمع آوری کنید، مقایسه کنید. بهترین را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای هوادهی شما مطابقت دارد. برای اینکه مطمئن شوید پولی که برای خرید واحد اختصاص داده اید این است که یک پیمانکار HVAC آن را نصب کند. اما پیشاهنگی یک بار دیگر در اینجا مطرح می شود. به دنبال برآورد نیروی کار از حداقل سه پیمانکار باشید و یکی را انتخاب کنید که خدمات جامع ارائه می دهد و با مجوز و مجموعه کاری چشمگیر پشتیبانی می شود.

همانطور که گفته شد، اندازه در انتخاب سیستم تهویه مطبوع مرکزی که در خانه خود خواهید داشت اهمیت دارد. واحدهای خیلی بزرگ ممکن است به طور مکرر هوا را روشن و خاموش کنند. واحدهای خیلی کوچک ممکن است به اندازه کافی قادر به خنثی کردن گرمترین دما در روزهای خاص نباشند. اما قبل از تصمیم گیری در مورد اندازه، از پیمانکار HVAC خود بخواهید که یک محاسبه بار یا محاسبه دستی J را انجام دهد. نتیجه بر اساس عوامل مختلفی مانند اندازه خانه، میزان عایق موجود و متراژ مربع ساختار خواهد بود.

یکی دیگر از مواردی که در تهیه سیستم تهویه مطبوع مرکزی باید در نظر بگیرید کارایی آن است. این جنبه معمولاً از طریق نسبت بهره وری انرژی فصلی اندازه گیری می شود. از سال 2006، کولرهای گازی در ایالات متحده ملزم به داشتن SEER از 13 تا 22 هستند. این روش رتبه بندی شامل زمان راه اندازی و خاموش شدن نیز می شود.

هنگامی که سیستم تهویه مطبوع مرکزی شما نصب شد، به دلایل رایجی که باعث خرابی آن می شود توجه داشته باشید. پس از دانستن این مشکلات، می توانید اقدامات تعمیر و نگهداری مناسب را برای واحد خود دنبال کنید. این مرور کلی همچنین می تواند راهنمای شما در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهید یا چگونه به یک تکنسین در مورد مشکل خود بگویید باشد. شما و/یا تکنسین پس از اینکه بدانید چه چیزی نیاز به تعمیر یا تعویض دارد تا حد زیادی در زمان صرفه جویی خواهید کرد.

سیم کشی معیوب، مبرد کم یا فریون به دلیل نشتی، خرابی فن و واحد بیرونی و یخ زدگی کویل داخلی پنج دلیل اصلی هستند که ممکن است باعث عملکرد نامناسب سیستم تهویه مطبوع شما شوند. قبل از تماس با یک تکنسین، اگر می توانید آن را به تنهایی حل کنید، مشکل را تشخیص دهید. به عنوان مثال، اگر سیم پیچ یخ زده دلیل مشکل شما باشد، می توانید فیلترها را تعویض کنید. با این حال، در انجام این کار محتاط باشید. مطمئن شوید که دستورالعمل سازنده را به شدت دنبال کنید وگرنه ممکن است فقط به کل سیستم آسیب وارد کنید. و هنگامی که احساس کردید به اندازه کافی اعتماد به نفس و مهارت کافی برای انجام کار را به تنهایی ندارید، یک متخصص را استخدام کنید تا در اسرع وقت مشکل را برطرف کند.Source by Marikor Hidalgo

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments