منوی دسته بندی

سیستم های تهویه مطبوع – نکاتی برای تعیین سیستم مناسب برای شما

انتخاب یک سیستم تهویه مطبوع برای یک خانه یا ساختمان تجاری یک تصمیم بزرگ است. این یک سرمایه گذاری بسیار مهم است زیرا نقش مهمی در هزینه های انرژی شما برای سالیان متمادی خواهد داشت. به علاوه، هدف اصلی سیستم تهویه مطبوع این است که شما را برای سال‌های آینده خنک و راحت نگه دارد، بنابراین مهم است که برای شروع سیستم مناسب را انتخاب کنید.

هنگام انتخاب سیستم تهویه مطبوع باید چندین نکته را در نظر بگیرید. در زیر برخی از نکات اصلی است که باید قبل از تصمیم گیری در نظر بگیرید.

* اندازه واحد

وقتی صحبت از تهویه مطبوع می شود، اندازه مهم است! بدیهی است که یک سیستم تهویه مطبوع بسیار کوچک نمی تواند فضای خانه یا محل کار شما را به اندازه کافی خنک نگه دارد. شما می توانید آن را به طور مداوم اجرا کنید، اما اگر به اندازه کافی بزرگ نباشد، نمی تواند نیازهای خنک کننده شما را برآورده کند.

از طرف دیگر، سیستمی که برای شما خیلی بزرگ است – یک سیستم بزرگ – احتمالاً بیش از حد لازم روشن و خاموش می شود. این باعث هدر رفتن انرژی گران قیمت و همچنین کار و فشار بی مورد بر روی کمپرسور می شود که در واقع می تواند عمر دستگاه را کوتاه کند.

بنابراین، مطمئن شوید که یک پیمانکار معتبر تهویه مطبوع را برای بیرون آمدن و اندازه‌گیری ساختار خود و همچنین مطالعه دقیق نیازهای سرمایش خود انتخاب کرده‌اید. همچنین، مطمئن شوید و او را در مورد هر اتاقی که ممکن است بخواهید در مسیر اضافه کنید، از جمله تکمیل اتاق جایزه در گاراژ، مطلع کنید. برنامه ریزی از قبل می تواند باعث صرفه جویی در پول و غم شما شود.

*بهره وری انرژی

درست مانند صنعت خودروسازی، امروزه تولیدکنندگان کولر گازی طبق قانون موظف هستند تجهیزات خود را بر اساس کارایی انرژی رتبه بندی کنند. این رتبه بندی به عنوان SEER شناخته می شود که مخفف عبارت Seasonal Energy Efficiency Rating است. هر چه SEER بالاتر باشد، سیستم کارآمدتر است.

سیستم‌های تهویه مطبوع Higher Seer معمولاً گران‌تر هستند، اما می‌توانند به راحتی با کاهش هزینه‌های انرژی خانه در طول زمان تفاوت را جبران کنند.

* نام تجاری

اسم چیه درسته؟ خوب، وقتی صحبت از سیستم تهویه مطبوع به میان می آید، مقدار زیادی پول خرج خواهید کرد. شما نمی خواهید سیستمی را انتخاب کنید که تا به حال نام آن را نشنیده اید فقط برای صرفه جویی در چند دلار. برندهای نام عموماً برندهای نامی هستند زیرا شهرت ثابتی دارند. آنها عموماً بهتر ساخته می شوند زیرا می خواهند مطابق این شهرت زندگی کنند. با این حال، برندهای زیادی وجود دارند که سیستم های باکیفیتی هستند که شاید هرگز نام آنها را نشنیده باشید. بنابراین، با پیمانکار HVAC خود صحبت کنید. دریابید که او چه مارک هایی را پیشنهاد می کند و تحقیقات بیشتری در مورد آن سیستم ها انجام دهید.

انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب یک تصمیم بزرگ است. رعایت این نکات ساده می تواند به شما در انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب برای خانه یا ساختمان خود کمک کند.Source by George Chappell

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments