منوی دسته بندی

مزایا و معایب 3 سیستم گرمایشی محبوب مورد استفاده توسط صاحبان خانه ادمونتون

گرمایش خانه، در میان زمستان یخ زده ادمونتون، آلبرتا، به قیمت باج یک پادشاه خواهد بود. با توجه به اینکه صاحبان خانه های ادمونتون 80 درصد از کل سوخت و برق ماهانه خود را به تنهایی برای گرم کردن فضا و آب مصرف می کنند، بهتر است قبل از انتخاب سیستم گرمایش، علاوه بر مزایا و معایب، گزینه های جایگزین خود را نیز کشف کنید. با جستجوی سیستم گرمایش خانه که به بهترین وجه با نیازهای منحصر به فرد شما مطابقت دارد، در موقعیتی خواهید بود که می توانید به قیمتی مقرون به صرفه دست یابید و در عین حال اطمینان حاصل کنید که سطح راحتی شما از بالاترین کیفیت برخوردار است.

تجهیزات استاندارد برای یک واحد گرمایش (به عنوان مثال، کوره یا دیگ بخار)، شامل ابزاری است که برای گردش گرما در نظر گرفته شده است (به عنوان مثال، کانال ها، رجیسترها، لوله ها) و ترموستات هایی که آب و هوای داخل خانه را کنترل می کنند. در تعداد کمی از موارد، واحدهای گرمایش فضا مانند گرمایش قرنیز برقی به کار مجرای پرهزینه نیاز ندارند.

بر کسی پوشیده نیست که سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع با مصرف انرژی بسیار کمتر انرژی مصرف می کنند و برای جو بسیار بهتر هستند. علاوه بر این، نوع انرژی که سیستم گرمایشی شما استفاده می کند تأثیر مستقیمی بر هزینه گرمایش خانه شما دارد. به عنوان مثال، فقط حدود 95 درصد از خانوارهای آلبرتای غنی از گاز با گاز طبیعی گرم می کنند. طبق آمار کانادا، صاحبان خانه‌های آلبرتا حدود 30 درصد کمتر از سایر خانواده‌های ساکن در استان‌های دیگر برای گاز طبیعی هزینه می‌کنند.

انتخاب سیستم گرمایش ادمونتون با اندازه دقیق

تصمیم گیری در مورد اندازه مناسب تجهیزات گرمایشی و تهویه مطبوع برای خانه شما کار آسانی نیست. ترکیب تجهیزات گرمایشی چند وجهی و خانه‌هایی که به خوبی عایق‌بندی شده‌اند به این معنی است که دیگ یا کوره به اندازه دیگ‌های قبلی به سوخت و برق نیاز ندارد. برای تعیین اندازه دقیق، به یک پیمانکار HVAC آموزش دیده برای ارزیابی گرما/اتلاف در محل سکونت شما نیاز دارید.

در زیر چند انتخاب برای سیستم های گرمایش مسکونی وجود دارد…

1. سیستم گرمایش هوای اجباری

هوای اجباری تا حد زیادی ترجیح داده شده ترین تجهیزات گرمایشی در ادمونتون است. تقریباً 90 درصد خانه‌های ادمونتون از سیستم هوای اجباری مرکزی برای توزیع هوای گرم استفاده می‌کنند. سیستم‌های هوای اجباری شامل یک کوره با یک فن برای گرم کردن و توزیع هوا، کانالی برای انتقال هوای معتدل به هر اتاق، کانال برگشتی برای بازگرداندن هوای خنک به کوره و یک ترموستات مرکزی برای کنترل عملکرد کوره است. .

از مزایای سیستم های گرمایش هوای اجباری می توان به قیمت پایین تر و قابلیت گرمایش سریع در هوای زمستانی و اجرای سرمایش در ماه های تابستان اشاره کرد. علاوه بر این، با یک سیستم هوای اجباری، تهویه مطبوع با استفاده از کانال‌های مشابه آسان است، و مرطوب کردن و فیلتر کردن هوای محل اقامت آسان است.

معایب از فضای وسیع مورد نیاز برای کانال و به دلیل وزش هوا از دریچه ها، در برخی مواقع احساس کشش می کند و هوای متحرک می تواند شامل آلرژن ها باشد. و همچنین، صدای بلند فن کوره می تواند تحریک کننده باشد.

اگر کوره شما 10 تا 15 سال عمر دارد، بازده سالانه مصرف سوخت (AFUE) احتمالاً تنها 60 تا 65 درصد است. این بدان معنی است که شما برای هر لونی که برای سوخت خرج می‌کنید تا چهل پنی هدر می‌دهید. حتی اگر کوره فعلی شما هنوز سالم کار می کند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که به یک جزء با راندمان بالا نگاهی بیندازید.

اگر واقعاً به فکر جایگزینی کوره هستید، کوره های با راندمان بالا یا چگالش به 90 تا 98 درصد AFUE می رسند. از طریق روش تبدیل سوخت به گرما (فرایند احتراق)، کوره چگالش گرمای زیادی را حذف می کند که در واقع می توانید دریچه / دودکش را بدون سوختن دست خود لمس کنید.

در 31 دسامبر 2009، دولت کانادا حداقل استاندارد عملکرد انرژی را برای کوره های گازی اجرا کرد. تمام کوره هایی که از آن تاریخ به بازار عرضه می شوند باید کوره هایی با راندمان بالا باشند. این بر کوره فعلی شما تأثیر نمی گذارد.

2. سیستم گرمایش برقی

در حالی که گرمای الکتریکی انتخاب رایج بعدی در کانادا است، بسیاری از خانه‌های ادمونتون به دلیل هزینه‌های بیشتر برق در رابطه با گاز طبیعی از آن استفاده نمی‌کنند.

قرنیزهای الکتریکی برای گردش گرما به حرکت هوای گرم متکی هستند که به آن همرفت می گویند در حالی که تجهیزات گرمایش سقف به امواج گرما وابسته هستند که به آن تابش نیز می گویند. از آنجایی که گرمایش الکتریکی به طور کامل مشکلات سوختگی و تلفات دودکش را از بین می برد، کارایی آنها 100 درصد است.

برای صاحبان خانه، جذابیت اصلی این نوع سیستم گرمایشی، هزینه اولیه پایین تجهیزات است که آنها را به جایگزینی ترجیحی برای گرمایش تکمیلی تبدیل می کند. با این حال، آنها از برق زیادی استفاده می کنند، به علاوه اگر درست اجرا نشوند ممکن است خطر آتش سوزی باشند.

3. تجهیزات گرمایش هیدرونیک (مایع).

وسایل گرمایش خانگی هیدرونیک سیال (آب همراه با گلیکول) را در دیگ بخاری که با گاز طبیعی، نفت، الکتریسیته، پروپان یا سوخت جامد تامین می شود، گرم می کنند. بلافاصله پس از گرم شدن، مایع از طریق حلقه های لوله های پلاستیکی زیر زمین، در امتداد واحدهای گرمایش قرنیز یا از طریق رادیاتورها برای گرم کردن خانه شما به گردش در می آید.

سیستم های گرمایش تابشی هیدرونیک در کف گرمای یکنواخت و منظم را از کف در تمام اتاق ها تامین می کنند. حتی اگر سیستم خاموش شود، به تولید گرما ادامه می دهد. (توجه: گرمایش تابشی خانه تأثیری است که از گرمای آفتاب داغ احساس می کنید.)

یکی دیگر از مزایای گرمایش تابشی خانه این است که فضای کمتری را نسبت به تجهیزات هوای اجباری مصرف می کند. تجهیزات هوای اجباری هوای گرم را از طریق مجاری پخش می کنند که بسیار بزرگتر از لوله های لازم برای حرکت در اطراف مایع هستند. همچنین، تجهیزات گرمایش خانه هیدرونیک ممکن است برای گرم کردن آب برای پختن غذا، شستشو و دوش گرفتن استفاده شود.

در کنار کف‌های گرم، تجهیزات هیدرونیک نسبت به سیستم‌های هوای اجباری سر و صدای کمتری دارند زیرا فن یا هوای دمنده وجود ندارد. همچنین می‌تواند کیفیت بهتری از هوا داشته باشد زیرا آنها به سادگی ذرات و آلاینده‌ها را در هوای اطراف خانه شما پخش نمی‌کنند. این واقعاً دلیلی است که تغییر مکرر فیلترها در تجهیزات هوای اجباری می تواند برای شما عزیزان مضر باشد.

مشکل اصلی گرمایش تابشی این است که سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع کامل (HVAC) نیست. در صورت نیاز به جریان برق مرکزی یا تهویه، باید تجهیزات اضافی را نصب کنید که به کل قیمت می افزاید.

دیگ های گاز خانگی کانادایی که امروزه در دسترس هستند، مطلقاً به رتبه AFUE حداقل 80 درصد نیاز دارند. برای واجد شرایط بودن برای نماد ENERGY STAR، بویلرها به رتبه AFUE 85% یا بالاتر نیاز دارند. بویلرهای چگالشی دارای مبدل حرارتی ثانویه دارای AFUE تا نود و پنج درصد هستند.Source by Burch Pasco

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments