منوی دسته بندی

پمپ های حرارتی معکوس چیست؟

پمپ حرارتی یک سیستم گرمایش و سرمایش است که برای گرم کردن خانه ها به طور موثر کار می کند.

از سوخت برای تولید گرما استفاده نمی کند، بلکه گرما را از هوای بیرون به کمپرسور خود منتقل می کند و با استفاده از یک ماده شیمیایی مبرد، هوای گرم یا خنک را تبدیل می کند.

سیستم خنک کننده گرما را از هوا جذب می کند، در حالی که سیستم گرمایش گرما را در هوا آزاد می کند.

هنگامی که ترموستات خاموش می شود، سیستم خنک کننده فعال می شود و هنگامی که ترموستات به دماهای بالاتر تبدیل می شود، سیستم گرمایش فعال می شود.

برای حفظ دما، سیستم استاندارد باید به طور مکرر روشن و خاموش شود. این بسیار ناکارآمد است.

چرخه استاندارد:

در یک چرخه منظم، هنگامی که مبرد به دمای ترموستات رسید، چرخه به طور کامل متوقف می شود. هنگامی که دمای اتاق تغییر می کند، سیستم باید دوباره راه اندازی شود تا دمای مبرد به دمای مناسب اتاق بازگردد.

هر بار که دستگاه باید راه اندازی مجدد شود، سیستم باید انرژی مصرف کند.

چرخه اینورتر:

پمپ حرارتی اینورتر دستگاه کارآمدتری است که بار و توان مورد نیاز را کاهش می دهد.

پمپ حرارتی اینورتر دارای کمپرسور یا اینورتر با سرعت متغیر است. با یک کمپرسور با سرعت متغیر، چرخه مبرد لازم نیست شروع و متوقف شود.

مبرد به جای شروع و توقف، به طور مداوم با سرعت های مختلف چرخش می کند.

در حالی که چرخه گرمایش از دبی بالاتری استفاده می کند، سیکل خنک کننده به سرعت جریان مبرد کمتری نیاز دارد.

چرخه اینورتر به طور خودکار سرعت جریان مبرد را بسته به دمای اتاق تنظیم می کند. این امر نیاز به اتلاف انرژی ناشی از بیان و توقف را از بین می برد.

مزایا و معایب:

چرخه های متغیر پمپ حرارتی اینورتر، بادهای سرد را در حین چرخه مداوم حذف می کند و سرعت آن را متناسب با دمای اتاق تنظیم می کند. یک پمپ حرارتی معمولی در حالی که منتظر راه اندازی مجدد سیستم در هنگام تغییر دمای اتاق است، بادهای سرد را تجربه می کند.

همچنین برخی از پمپ های حرارتی اینورتر با کاهش نویز تولید می شوند که به کاهش خرابی کمپرسور و سایر اجزای سیستم کمک می کند.

شما معمولاً هزینه بیشتری برای پمپ های حرارتی اینورتر می پردازید و ممکن است به دلیل سیستم عامل پیچیده آنها، تعمیر و نگهداری بالاتری در آن وجود داشته باشد.

با این حال، پمپ حرارتی اینورتر به عنوان یک دستگاه Energy Star ذکر شده است که بسته به مدل، واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی است.

دنبال چه چیزی میگردی

مصرف کنندگان باید به دنبال یک واحد با یک کمپرسور با سرعت متغیر یا چند سرعته.

علاوه بر این، مصرف کنندگان باید توجه داشته باشند که اصطلاحات چند سرعته و سرعت متغیر نیز برای توصیف سرعت دمنده استفاده می شود.

سرعت دمنده مزایای خاص خود را دارد که ربطی به سرعت کمپرسور ندارد.

اگر قصد خرید واحدی با راندمان بالا است که بادهای سرد را از بین می برد، باید توجه داشت که دستگاه خریداری شده دارای کمپرسور چند سرعته باشد نه دمنده.Source by DC Wilson

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments