منوی دسته بندی

چگونه بفهمیم تهویه مطبوع شما به طور موثر کار می کند؟

اگر در آب و هوای زندگی می کنید که دما مرتباً بالا می رود، یک AC می تواند شرایط زندگی را بسیار دلپذیرتر و راحت تر کند. همانطور که در مورد بسیاری از فناوری ها وجود دارد، یک AC نیز در صورت عملکرد مناسب پس از مدتی استفاده از دست می دهد. ضروری است که به اندازه گیری کارایی AC خود ادامه دهید تا در صورت بروز مشکلات، قبل از اینکه خیلی دیر شود، آنها را اصلاح کنید.

در اینجا نکاتی در مورد نحوه عملکرد موثر کولر گازی شما وجود دارد.

AC خود را برای آزمایش آماده کنید

شما باید فیلتر کوره خود را تعویض کنید و سپس تمام پوشش های هواکش را بردارید. این برای اطمینان از روان بودن جریان هوا و عدم محدودیت لازم است. فقط دریچه های شل را بیرون بکشید یا از ابزاری برای بیرون کشیدن پوشش های محکم استفاده کنید. اگر لازم باشد دریچه هایی را که در یونیت بیرونی قرار داده شده است بردارید، گاهی اوقات ممکن است به کمک یک شرکت تعمیر و نگهداری AC نیاز داشته باشید. آنها می توانند این کار را کارآمدتر و ایمن تر انجام دهند.

مجاری مختلف AC را تعیین کنید

شما باید بدانید که کانال های تغذیه و برگشت در AC شما کدامند. برای تعیین این موضوع، یک دستمال کاغذی روی هر مجرا قرار دهید. اگر دستمال از مجرا شروع به پرواز کرد، آن مجرای تغذیه شماست، در حالی که اگر دستمال کاغذی به داخل مکیده شود، آن مجرای برگشتی شماست.

دمای هر دو کانال را بررسی کنید

شما می توانید این کار را در چند مرحله بسیار ساده انجام دهید. AC خود را روشن کنید و اجازه دهید حداقل 15 دقیقه کار کند. سپس یک دماسنج بردارید و آن را داخل کانال تغذیه قرار دهید. بررسی کنید که آیا دماسنج کمتر از دمای فعلی اتاق است تا از قرائت صحیح اطمینان حاصل کنید. شما می توانید از هر دماسنج استفاده کنید، حتی یک دماسنج یخچال کار می کند. به یاد داشته باشید که مجرای منبع تغذیه بخشی از AC است که هوای خنک را به اتاق شما می ریزد. دماسنج را به مدت 10 دقیقه در آنجا نگه دارید. به این دما توجه کنید.

حالا به مرحله دوم بروید و همان دماسنج را دوباره به مدت ده دقیقه روی دریچه برگشت نگه دارید. همانطور که قبلا گفته شد، دریچه برگشت آن قسمتی از AC است که هوای اتاق را می کشد و آن را به سیستم HVAC می رساند. به این خواندن نیز توجه کنید.

حالا هر دو قرائت را کم کنید تا نتایج خود را محاسبه کنید.

نتایج کارایی AC شما را نشان می دهد

اگر بین کانال های تغذیه و برگشت شما 20 درجه اختلاف وجود داشته باشد، AC شما به خوبی کار می کند. اما اگر این دما کمتر از 20 درجه باشد، این می تواند به شما بگوید که AC شما به طور موثر کار نمی کند. این مشکل می تواند احتمالات زیادی داشته باشد. یکی ممکن است این باشد که نشتی در سیستم وجود دارد، یا دیگری ممکن است این باشد که باید فیلتر HVAC را تعویض کنید.Source by Mike Petty

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments