منوی دسته بندی

کویل های تهویه مطبوع دست راست یا چپ – چگونه انتخاب کنم؟

تولید کنندگان کویل HVAC می توانند بر لزوم تعیین دست چپ یا راست تأکید کنند. نقاط مرجع مختلف مورد استفاده می تواند ترسناک و گیج کننده باشد. اغلب اوقات، فقط مهم نیست.

آیا باید الف را مشخص کنید ترک کرد یا درست کویل HVAC بخار دستی؟

نه به طور کلی. اکثر کویل‌های تهویه مطبوع بخار جهانی هستند. کویل های بخار معمولاً 1 یا 2 ردیف عمق دارند. این به شما امکان می دهد اتصالات لوله را معکوس کنید. اتصال تغذیه باید در بالا و اتصال برگشت باید در پایین باشد. اتصالات برگشتی روی کویل های بخار باید تا حد امکان پایین باشد تا میعان به درستی حذف شود. تا زمانی که اتصال برگشتی پایین‌تر از اتصال منبع تغذیه باشد، فرقی نمی‌کند که کویل تهویه مطبوع بخار راست دست دارید یا چپ.

آیا کویل های آب گرم HVAC نیاز دارند ترک کرد یا درست دست داد؟

کویل های آب گرم و بخار تقریباً یکسان هستند زیرا هر دو معمولاً فقط 1 یا 2 ردیف عمق دارند. تفاوت عمده در خوراک عرضه و برگشت است. در صورت امکان، اتصال پایین را تغذیه کرده و اتصال بالا را برگردانید. این به حذف هوایی که می تواند در کویل HVAC محبوس شود کمک می کند.

کدام کویل HVAC نیاز یک نام “دست”؟

کویل های خنک کننده که بزرگتر از 2 ردیف هستند نیاز به علامت دست دارند. تمام کویل ها به جز کویل های بخار باید در آرایش ضد جریان نصب شوند. این به ویژه برای کویل های HVAC با سه ردیف یا بیشتر صادق است. جریان مخالف به جهت هوا در سراسر پره ها نسبت به سیال در لوله ها اشاره دارد. یک آرایش ضد جریان بیشترین ظرفیت را تولید می کند. با استفاده از کویل خنک کننده آب سرد به عنوان مثال، سردترین آبی که وارد کویل می شود باید خنک ترین هوای خروجی از سیم پیچ باشد. برای توضیح دقیق تر جریان ضد جریان به زیر مراجعه کنید.

توضیح دقیق جریان متقابل:

کویل HVAC یک مبدل حرارتی هوا به سیال است. هوا در خارج از لوله ها و مایع در داخل لوله ها حرکت می کند. مهمترین اصل در طراحی هر مبدل حرارتی، قرار دادن هوا و سیال در یک آرایش مخالف جریان است. این بدان معنی است که هوا و آب از طریق مبدل حرارتی در جهت مخالف حرکت می کنند. شما همیشه می خواهید که آب، مبرد یا بخار در سمت مبدل که هوا از آن خارج می شود وارد شود. این بدان معناست که وقتی هوا از چپ به راست می رود، سیال از راست به چپ در حرکت است. تمام کویل ها در ترتیبات ضد جریان آزمایش می شوند و حداکثر کارایی را ارائه می دهند. هنگامی که یک کویل HVAC به سمت عقب لوله می شود، می توانید 15٪ از ظرفیت را از دست بدهید. این دلیل اصلی تعیین کویل های HVAC عمیق تر به عنوان دست راست یا چپ است. جریان مخالف تأثیر ناچیزی بر روی سیم پیچ های ردیفی 1-2 دارد.

چگونه به چپ یا راست اشاره کنیم؟

هنگامی که در مقابل یک سیم پیچ می ایستید، اتصالات یا در سمت راست یا چپ قرار می گیرند. این همان چیزی است که آنها از اتصالات “دستی” می گویند. اکثر سازندگان هنگام مواجهه با قسمت ورودی کویل HVAC سمت چپ و راست را تعیین می کنند. تعداد کمی از تولیدکنندگان هنگام مواجهه با قسمت ورودی سیم پیچ (هوا به صورت شما برخورد می کند) سمت چپ و راست را تعیین می کنند. هنگامی که با سر لوله با انتهای سیم پیچ روبرو هستید، اتصال منبع تغذیه باید همیشه در پایین باشد و سمت هوا را ترک کند. سیم پیچ اتصالات برگشت باید همیشه در قسمت بالای هوای ورودی سیم پیچ باشد.

آیا عقربه مناسبی برای تعویض کویل وجود دارد؟

هنگامی که یک کویل آب سرد را تعویض می کنید، اتصالات تقریباً همیشه در سمت راست پایین و بالا سمت چپ قرار دارند. هنگامی که تغذیه عرضه و بازگشت را تعیین می کنید، تعیین دست مهم نیست. کویل HVAC یا پایین سمت راست / بالا سمت چپ یا پایین سمت چپ / بالا سمت راست است. مهمترین عامل در تعویض، مطابقت با آنچه وجود داشت است، مگر اینکه متوجه شوید که سیم پیچ اصلی در یک ترتیب ضد جریان لوله نشده است. این یک موقعیت عالی است، شما می توانید تخصص خود را با مشتری خود به اشتراک بگذارید و به آنها نشان دهید که چگونه در پول خود صرفه جویی کنند!

به طور خلاصه، تعیین دست مفهوم دشواری نیست، اما بسیار است کویل HVAC سازندگان آن را دشوارتر از آنچه که باید باشد به نظر می‌رسانند.Source by Jon Haher

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments