منوی دسته بندی

آیا می توان از کولر گازی به عنوان تصفیه کننده هوا استفاده کرد؟

[ad_1]

اگر مطمئن نیستید که آیا باید به دنبال یک دستگاه تصفیه هوای اختصاصی بروید یا فقط به نرم کننده موهای خود وابسته هستید، در صفحه درستی هستید. به عبارت دیگر، باید دریابید که آیا یک دستگاه تهویه مطبوع قادر است انواع مختلف آلاینده ها، دود آتش سوزی یا ویروس ها را فیلتر کند یا خیر. خبر غم انگیز این است که اکثر انواع کولر گازی برای خدمت به اهداف خود طراحی نشده اند. اگر می خواهید هوای داخل خانه خود را تا حد امکان تمیز نگه دارید، می توانید انواعی از این واحدها را در نظر بگیرید. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید.

فیلترهای گرد و غبار نمی توانند دود را فیلتر کنند

تقریباً هر واحد تهویه مطبوع دارای یک فیلتر گرد و غبار در داخل واحد داخلی است. عملکرد این فیلترها حذف گرد و غبار به منظور جلوگیری از مسدود شدن سیستم های داخلی است. با این حال، فیلترهای گرد و غبار تأثیر قابل توجهی بر ذرات ریز مانند دود ندارند. بنابراین، ممکن است بخواهید به این فیلترها دسترسی داشته باشید و آنها را به طور منظم تمیز کنید. این برای جریان هوا مناسب و یک واحد عملکردی ضروری است.

فیلترهای یونیزاسیون می توانند دود را کمی فیلتر کنند

بر اساس یونیزاسیون، برخی از انواع تهویه مطبوع حاوی فیلترهای تصفیه هوا هستند. و آنها در انواع زیادی مانند جریان پلاسما و فیلترهای الکتریکی فوتوکاتالیستی موجود هستند. خوبی فیلترهای یونیزاسیون این است که می توانند دود را فیلتر کنند. با این حال، سازندگان ادعا می کنند که واحدها می توانند میکروب ها، بکرها، بوها، هاگ های کپک و گرد و غبار ریز را حذف کنند.

فیلتر یونیزاسیون چگونه کار می کند؟

اساساً یون ها در داخل واحد داخلی یک تهویه مطبوع تشکیل می شوند. اساساً از آنها برای شکستن یا به دام انداختن آلاینده هایی مانند باکتری ها، گرده ها و گرد و غبار استفاده می شود. مسئله این است که آنها به ذرات آلاینده ها متصل می شوند. آنها از طریق فرآیند اکسیداسیون تجزیه می شوند.

آیا فیلترهای یونیزاسیون در سیستم های HVAC نصب می شوند؟

خبر خوب این است که می توانید چندین برند را پیدا کنید که فیلترهای مبتنی بر یونیزاسیون را ارائه می دهند. برای بهره مندی از این مزایا می توانید به سراغ مدل های ممتاز آنها بروید.

معایب این فیلترها

هیچ ضرری ندارند با این حال، ممکن است هر از گاهی نیاز به تمیز کردن و تعویض داشته باشید. بنابراین، پیشنهاد می کنیم دستورالعمل های مربوط به انجام این وظایف تعمیر و نگهداری را بررسی کنید. لازم است به خاطر داشته باشید که فرآیند یونیزاسیون می تواند مقدار کمی ازن تولید کند. بنابراین، ممکن است راه هوایی شما را تحریک کند.

فیلترهای HEPA

اگر می خواهید ریزترین ذرات اسپورهای کپک، ویروس ها، گرده و دود را فیلتر کنید، پیشنهاد می کنیم فیلتر HEPA را امتحان کنید. شما می توانید آنها را در انواع مختلف جاروبرقی و تصفیه کننده هوا پیدا کنید. اما در کولر گازی نصب نمی شوند.

در بیشتر موارد، فیلترهای HEPA به دلیل چگالی فیلتر می توانند بهترین عملکرد خود را در سطوح پایین جریان هوا ارائه دهند. به عبارت دیگر نمی توانید آنها را در کولر گازی کانالی خود نصب کنید. در آینده ممکن است کولرهای خانگی داشته باشیم که فیلترهای هپا داخل آنها باشد.

به طور خلاصه، شما نمی توانید از تهویه مطبوع خود به عنوان یک تصفیه کننده هوا استفاده کنید. بنابراین، ممکن است بخواهید روی یک دستگاه تصفیه هوا با کیفیت خوب سرمایه گذاری کنید تا نیازهای تصفیه هوای خود را پوشش دهد.

[ad_2]

Source by James Yuan

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *