منوی دسته بندی

امروز را روز قدردانی از کولر گازی قرار دهید!

می دانم به چه فکر می کنید: اما چیزی به نام روز قدردانی از کولر گازی وجود ندارد! اگرچه ممکن است وجود داشته باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کمی زمان بگذارید تا مطمئن شوید کولر گازی شما به درستی کار می کند. چرا این موضوع اینقدر مهم است؟ دستگاه های تهویه مطبوع بیشتر از خنک کردن و رطوبت زدایی هوا انجام می دهند. آنها همچنین گرده های موجود در هوا را فیلتر می کنند. کنه ها و کپک های گرد و غبار از هوای خشک و خنک متنفرند، بنابراین تهویه مطبوع نیز آنها را منصرف می کند. آنها همچنین از سوسک ها جلوگیری می کنند زیرا این موجودات کوچک از جریان هوایی که یک دستگاه تهویه مطبوع ایجاد می کند متنفرند. یک تهویه مطبوع ضعیف می تواند باکتری ها و آلرژن های موجود در هوا را پخش کند. همچنین می تواند صدای طولانی مدت کافی تولید کند که باعث آسیب شنوایی شود. همچنین به طور بالقوه برای کیف پول شما سخت است زیرا می تواند انرژی بیشتری مصرف کند.

اکنون که به اهمیت نگهداری تهویه مطبوع پرداختیم، آیا نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ به فیلتر کولر گازی خود نگاه نکنید. فیلتر(های) کولر گازی شما باید به طور مرتب تعویض و/یا تمیز شود. فیلترهای کثیف کارایی کولر گازی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند زیرا کثیفی جریان عادی هوا را مسدود می کند. هنگامی که جریان هوا مسدود می شود، هوایی که فیلتر را دور می زند می تواند خاک را مستقیماً به کویل اواپراتور ببرد و ظرفیت جذب حرارت سیم پیچ را مختل کند. به یاد داشته باشید که چگونه تهویه مطبوع ضعیف انرژی بیشتری مصرف می کند؟ خوب، یک فیلتر تمیز مصرف انرژی را 5-15٪ کاهش می دهد.

اکنون ممکن است تعجب کنید که فیلتر در کجای دستگاه شما قرار دارد. اگر تهویه مطبوع مرکزی دارید، فیلتر در جایی در طول کانال برگشت یا در خود کولر قرار دارد. اگر تهویه مطبوع اتاق دارید، فیلتر در کوره ای که رو به اتاق است نصب می شود. برخی از فیلترها قابل استفاده مجدد هستند و باید تمیز شوند. بقیه یکبار مصرف هستند و باید تعویض شوند. در طول فصل سرمایش باید هر یا دو ماه یکبار فیلتر(ها) را تمیز یا تعویض کنید. اگر سیستم تهویه مطبوع دائماً استفاده می شود، در معرض شرایط گرد و غبار قرار دارد، یا حیوانات خانگی خزدار در خانه دارید، ممکن است سیستم شما نیاز به توجه بیشتر داشته باشد.

مکان دیگری که باید دستگاه خود را بررسی کنید سیم پیچ است. کویل و کویل کندانسور در طول ماه ها و سال ها آلودگی را جمع آوری می کنند. یکی از راه‌های کاهش سرعت جمع‌آوری کثیفی روی کویل‌ها، اطمینان از تمیز بودن فیلتر است. اگر کویل توسط کثیفی عایق شده باشد، توانایی جذب گرما کاهش می یابد. مهم است که کویل را هر سال بررسی و تمیز کنید. همچنین ممکن است لازم باشد سیم پیچ بیرونی (یا سیم پیچ کندانسور) را بررسی کنید. باید بررسی کنید که آیا خاک روی باله های آن جمع شده است یا خیر. اطمینان حاصل کنید که میزان کثیفی و زباله را در نزدیکی واحد کندانسور به حداقل رسانده اید و همچنین اجازه دهید جریان هوای کافی در اطراف کندانسور وجود داشته باشد. همچنین باید مطمئن شوید که شاخ و برگ حداقل دو فوت عقب تر از سیم پیچ کوتاه شده است.

برای تکمیل مراسم روز قدردانی از کولر گازی خود، باید پره های کویل، زهکشی میعانات و درزگیر پنجره ها را بررسی کنید. پره های کویل به راحتی خم می شوند و می توانند جریان هوا را از طریق دستگاه مسدود کنند. ابزاری وجود دارد که باله ها را به حالت اولیه شانه می کند که به آن شانه باله می گویند. برای تخلیه میعانات، گاهی اوقات باید یک سیم سفت را از کانال های تخلیه عبور دهید. این مهم است زیرا اگر کانال ها مسدود شده باشند، دستگاه از کاهش رطوبت جلوگیری می کند. این رطوبت بیش از حد در هوا می تواند باعث تغییر رنگ دیوارها یا فرش شود. اگر کولر اتاق دارید، باید مهر و موم بین کولر و قاب پنجره را بررسی کنید. مهر و موم باید با بدنه فلزی دستگاه تماس داشته باشد. آب بندی ممکن است در اثر رطوبت آسیب ببیند که باعث می شود هوای خنک از خانه شما خارج شود.

بررسی فیلتر، کویل، پره‌های کویل، تخلیه میعانات و درزگیر پنجره‌های تهویه مطبوع شما باید روز قدردانی از کولر گازی را کامل کنید. این چیه که میگی؟ از اینکه به این زودی تمام می شود ناراحتی؟ هرگز نترس. من شک دارم که اگر هر روز را روز قدردانی از کولر گازی بسازید، کولر گازی شما مشکلی ندارد!Source by Erin Lynn

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments