منوی دسته بندی

انتخاب تهویه مطبوع مناسب برای نیازهای شما

افزایش دمای تابستان ممکن است شما را به فکر خرید یک کولر گازی جدید بیاندازد. قبل از خرید یک دستگاه تهویه مطبوع برای خانه خود نکات زیادی را باید در نظر بگیرید. بهتر است تعیین کنید که چه نوع واحدی به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد و واحد باید چه اندازه باشد. اندازه واحد، جایی که دستگاه قرار می گیرد و کارایی یک کولر گازی در نهایت سودمندی و عملکرد آن را تعیین می کند. به خاطر داشته باشید که یک واحد با اندازه نادرست یا یک واحد واقع در پنجره ای که نور خورشید زیادی دریافت می کند، هزینه بیشتری برای کارکرد و عملکرد با استانداردهای پایین تر خواهد داشت.

انتخاب واحد تهویه مطبوع مناسب برای نیازهای خاص شما

قبل از انتخاب کولر گازی، مهم است که تعداد اتاق ها و اندازه اتاق های خانه خود را در نظر بگیرید. این نوع واحد مورد نیاز شما را بر اساس نیاز شما تعیین می کند.

هنگامی که اطلاعاتی در مورد خانه و نیازهای خود دارید، می توانید در مورد نوع واحدی که با نیازهای شما مطابقت دارد فکر کنید.

واحدهای قابل حمل برای یک فضای کوچک یا اتاق یک نفره هستند که نیاز به خنک کردن مکرر دارند. اینها قابل حمل هستند و به راحتی می توان آنها را از یک اتاق به اتاق دیگر خانه شما منتقل کرد. یونیت های دیواری برای فضاهای کوچک یا اتاق های یک نفره هستند اما راحتی قابل حمل بودن را ارائه نمی دهند. واحدهای سیستم اسپلیت برای اتاق های بزرگتر یا چندین اتاق در خانه هستند که نیاز به خنک کننده دارند. واحدهای کانالی برای اتاق های متعدد مناسب هستند تا کل خانه شما خنک و راحت باشد.

انواع دستگاه های تهویه مطبوع

سیستم های تهویه مطبوع را می توان به طور کلی به سیستم های فشرده و سیستم های توزیع تقسیم کرد. سیستم های فشرده که به عنوان تهویه مطبوع اتاق نیز شناخته می شوند، برای گردش هوا در فضاهای محدود یا (نیمه محدود) ساخته می شوند. این یونیت های فشرده می توانند به صورت مستقل و یا در پنجره ها و دیوارها نصب شوند. آنها ممکن است برای پنجره های دوتایی یا کشویی فرمت شده باشند و به راحتی توسط مالک نصب شوند.

دستگاه های تهویه مطبوع پنجره ای کم هزینه ترین واحدها هستند، در حالی که مدل های دیواری کمی گران تر هستند و با آستین فلزی در جای خود ثابت می شوند. تهویه مطبوع قابل حمل مستقل تقریباً 2 تا 3 فوت ارتفاع دارند و در یک کابینت چرخدار سفارشی قرار می گیرند که باید در نزدیکی پنجره یا وسیله تهویه دیگری قرار گیرد. در برخی از مدل ها، چگالش در یک سینی جمع می شود و باید به صورت دوره ای تخلیه شود.

چه چیزی تفاوت قیمت بین واحدها را تعیین می کند؟

تفاوت قیمت ها با ویژگی هایی مانند تنظیم دقیق دما، کنترل از راه دور، گزینه های دمای کنترل شده و قابلیت گرمایش تعیین می شود. ایده خوبی است که یک دستگاه تهویه مطبوع کم صدا برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب در نظر بگیرید و مطمئن شوید که دستگاه به طور ایمن نصب شده است تا صداهای احتمالی مانند سر و صدا را کاهش دهید.

سایر هزینه هایی که باید در نظر گرفته شود

بسیاری از صاحبان خانه بدون پرس و جو در مورد لوازم جانبی اضافی مانند پوشش های تهویه مطبوع (برای زمستان) یا فیلترهای تهویه مطبوع (که معمولاً باید در سیستم های کل خانه تعویض شوند) تصمیم می گیرند. بسیاری از واحدهای تهویه مطبوع جدیدتر عمر فیلتر طولانی‌تری دارند و رتبه‌بندی ستاره‌های انرژی بالاتری دارند که به دلیل افزایش هزینه‌های انرژی به صرفه‌جویی در هزینه شما کمک می‌کند. انتخاب تهویه مطبوع مناسب برای نیازهای شما می تواند تفاوت را در خنک ماندن و صرفه جویی در هزینه ایجاد کند.

پیش بینی اینکه چه زمانی به یک کولر گازی جدید نیاز دارید غیرممکن است، اما با خرید خارج از فصل می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید. بسیاری از صاحبان خانه‌ها مدل‌های با قیمت پایین‌تر را انتخاب می‌کنند، اگر واحد به ندرت استفاده شود. همیشه قبل از خرید برای بهترین معاملات خرید کنید.Source by Donna Kshir

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments