انواع شیرآلات بهداشتی دیواری و طریقه ی نصب آنها

شیرآلات بهداشتی

شیرآلات ابزاری هستند که در انتهای لوله های آب نصب می شوند و سه کار انجام می دهند : قطع و وصل کردن ، تنظیم فشار جریان آب ، ترکیب آب سرد و گرم .
اما کارکرد اصلی شیرالات بهداشتی توزیع آب سرد و گرم است همچنین شیرالات نقش مهمی در تعیین سبک طراحی و زیبایی دکوراسیون آشپزخانه ، حمام و سرویس بهداشتی دارند ، بنابراین در انتخاب شیرالات مناسب که هم از نظر طراحی شکل ظاهری و هم کیفیت جنس با دکوراسیون و سبک فضای آشپزخانه ، حمام و…. منزل شما مناسب باشد باید وتوجه و دقت خاص داشته باشید که با توجه به تنوع طرح های جدید و قدیم این کار قدری مشکل است .

شیرآلات

انواع شیرآلات بهداشتی

عبارتند از : ساده ، کلاسیک ، اهرمی ، چشمی و ….که طریقه نصب همه انها به یک شکل است ( البته ممکن است بعضی ها قطعات بیشتری داشته باشند ).

آیا تا به حال به جنس شیرآلات منزلتان فکر کرده اید ؟

همه ی شیر ها از آلیاژهای برنج و یا سرب خشک ساخته می شوند و تنها تفاوت آنها با هم در نوع روکش ( لعاب شیرالات ) است .
اگر می خواهید شیرالات مرغوب تری داشته باشید بروید به دنبال نوع برنجی آن که البته قیمتش هم گران تر است ، مشکل شیر های سربی این است که بعد از مدتی دچار خوردگی می شوند ، اما تولید کنندگان به دلیل صرفه ی اقتصادی تا حد امکان از سرب استفاده می کنند ، پس از مراکز و فروشگاه های اینترنتی معتبر خرید کنید .

روکش ( لعاب ) شیرآلات

برنج ، استیل ، مس و برنز کاربرد بیشتری بعنوان روکش شیرالات دارند و از نظر کیفیت استیل استاینلس ( ضد زنگ ) مناسب تر از بقیه موارد می باشد زیرا هم نسبت به پوسیدگی مقاوم تر است و هم به لحاظ شکل ظاهری اش لکه آب را کمتر نمایان می کنند .
شیرهایی با روکش های مس و برنز بعد از مدتی استفاده تغییر رنگ داده و نیاز به آبکاری مجدد دارند .

و اما چگونه شیرآلات دیواری را نصب کنیم

برای نصب ابتدا باید شیر و محل نصب آن را تمیز کنیم بعد دو عدد لنگی ( از اجزا شیر ) داریم که طرف کوچک تر آن ها را نوار تفلون می پیچیم و هر دو را روی دیوار نصب می کنیم ( بسته به نوع نوار تفلون بین 25 تا 35 دور متغیر است ) . البته در موقع بستن ، شیرها را روی لنگی ها قرار می دهیم تا از فاصله مطمعن شویم ، مرحله بعد پولکی ها هستند که آنها را با دست می بندیم و بعد واشر را کف شیر قرار داده و در نهایت شیر را با آچار فرانسه بر روی لنگی ها می بندیم .
به همین سادگی شما توانستید شیر آب دیواریتان را نصب کنید .

Posted on: arianps

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از

سوالی دارید؟در تلگرام پاسخگوی شما هستیم!

Scroll Up
Skip to toolbar