منوی دسته بندی

تعمیر و نگهداری سیستم تهویه مطبوع مرکزی

تابستان بدون هوای مرکزی چگونه خواهد بود؟ در اکثر نقاط کشور، هوای مرکزی یک امر تجملی نیست، بلکه یک ضرورت است. سیستم تهویه مطبوع مرکزی شما در هوای گرم راه نجات شماست و هنگامی که در فریتز قرار می گیرد، هیچ کس خوشحال نمی شود. اکثر واحدهای هوای مرکزی مستقیماً به سیستم توزیع هوای اجباری خانه شما متصل هستند. از همان دمنده، موتور و کانال هایی که برای پخش گرما استفاده می شود، برای پخش هوای خنک شما نیز استفاده می شود. هوای گرم از داخل خانه شما از طریق یک مجرای هوای برگشتی در کوره شما جریان می یابد و سپس توسط دمنده از طریق سیم پیچ اواپراتور در واحد شما حرکت می کند و سپس برای خنک کردن خانه در سراسر دریچه های شما ارسال می شود.

اگر واحد تهویه مطبوع کار می کند اما خانه خنک نیست، احتمالاً در سیستم توزیع خود مشکل دارید. اواپراتور و کندانسور شما به واحد تهویه مطبوع مرکزی شما مهر و موم شده است، که یکی از دلایلی است که باید یک تکنسین واجد شرایط برای هر گونه تعمیر و نگهداری به غیر از تمیز کردن معمولی که می توانید انجام دهید تا دستگاه خود را به بهترین شکل کار کند، فراخوانده شود. تعمیرات کمی وجود دارد که صاحب خانه معمولی بتواند به تنهایی در مورد هوای مرکزی انجام دهد، اما وظایف تعمیر و نگهداری خاصی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که سیستم شما کار خود را همانطور که باید انجام می دهد.

تعویض فیلتر هوا

فیلتر واحد هوای مرکزی شما باید حداقل یک بار در ماه و بیشتر در دوره های اوج استفاده تعویض شود تا هوا به خوبی در دمنده گردش کند. فیلتر کثیف می تواند مشکلات زیادی را برای واحد هوای مرکزی شما ایجاد کند. برای تعویض فیلتر هوا، فیلتر را در دستگاه خود پیدا کنید. برخی ممکن است روی کندانسور قرار داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در اطراف اواپراتور یافت شوند. توری ها یا محفظه هایی که برای دسترسی به فیلتر باید جدا شوند را بردارید و آن را بردارید. فیلتر را با همان نوع فیلتر تعویض کنید. می‌توانید شماره قطعه فیلتر را روی فیلتر قدیمی بیابید یا به سادگی فیلتر قدیمی را هنگام تعویض به فروشگاه ببرید. فیلتر واحد هوای مرکزی خود را دوباره نصب کنید و مطمئن شوید که اطراف فیلتر تمیز و عاری از زباله و گرد و غبار است.

تمیز کردن کویل های کندانسور

کویل های کندانسور در واحد تهویه مطبوع شما باید حداقل سالی یک بار، ترجیحاً در ابتدای فصل سرمایش تمیز شوند، اما اگر کثیف باشند، می توان آنها را بیشتر تمیز کرد. برای شروع، برق واحد هوای مرکزی را ببندید و ترموستات را روشن کنید. در صورت لزوم توری فلزی بیرونی را که معمولاً با پیچ و مهره یا پیچ نگه داشته می شود، بردارید. از کیسه های پلاستیکی برای پوشاندن کمپرسور، موتور و سایر قطعات الکتریکی استفاده کنید و سپس آنها را با چسب ببندید. به آرامی هرگونه کثیفی قابل مشاهده از کویل های کندانسور را پاک کنید و سپس از شیلنگ باغبانی برای شستشوی کویل ها از داخل استفاده کنید. قبل از برداشتن کیسه های پلاستیکی از کمپرسور، موتور و سایر قطعات الکتریکی، اجازه دهید دستگاه خشک شود.

تمیز کردن تخلیه اواپراتور

کویل های اواپراتور در اکثر واحدهای تهویه مطبوع مرکزی آب بندی شده اند و تنها توسط یک تکنسین مجاز قابل دسترسی هستند. اما می توانید زهکش اواپراتور را تمیز نگه دارید. این زهکشی است که رطوبت را از سیم پیچ های اواپراتور می برد. اگر می بینید که گودال های آب در زیر کویل ها وجود دارد، احتمالاً لوله تخلیه با باکتری ها و جلبک ها مسدود شده است. به سادگی این لوله تخلیه را جدا کرده و تله را با شلنگ بشویید. سپس یک قاشق غذاخوری سفید کننده بریزید و دوباره بچسبانید.Source by Fiona Baron

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments