منوی دسته بندی

دستگاه قطع کن اتوماتیک گاز با ساختار و طراحی متمایز

قطع کن گاز 2 اینچ دنده ای - دستگاه قطع کن اتوماتیک گاز با ساختار و طراحی متمایز - آرین پادرا صنعت

قطع کن اتوماتیک گاز 

 

نگاهی به تاریخچه دستگاه های قطع کن اتوماتیک گاز در دنیا نشان می دهد که استفاده از این دستگاه از سال ها پیش در کشور های توسعه یافته وجود داشته است و کشورهای آمریکا و ژاپن در تولید و استفاده از آن پیشرو بوده اند. علاوه بر این در بسیاری از کشور های زلزله خیز دنیا مانند ایتالیا، ترکیه و … نیز استفاده از این نوع شیرها متداول است.

 

افزایش ایمنی ساختمان ها با قطع کن اتوماتیک گاز

 

با توجه به اهمیت و ضرورت تولید این سیستم و به منظور افزایش ایمنی ساختمان ها، سیستم الکترونیکی قطع کن اتوماتیک گازحساس به امواج زلزله که محصول مشترک مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی و گروه صنعتی ایمن زلزله سدید است در ماه های پایانی سال 1395 رونمایی شد. این محصول که در نتیجه تحقیق و تلاش گروهی از متخصصین در حوزه های زلزله، مکانیک و الکترونیک می باشد، با دارا بودن حسگر زلزله و تشخیص امواج زلزله، فرمان قطع کن اتوماتیک گاز را به واحد عمل کننده ارسال و سپس موجب فعال شدن شیر برقی و در نتیجه قطع جریان گاز می شود.

قطع کن اتوماتیک گاز

روند طراحی و تولید این نوع قطع کن اتوماتیک گاز از صفر تا صد توسط تیم داخلی انجام شده است و از لحاظ ساختار نیز با سایر موارد موجود در دنیا کاملا متفاوت است. این دستگاه هم برای شبکه گاز خانگی و هم شبکه گاز صنعتی و تجاری قابل استفاده است. در واقع از فشار گاز شبکه گاز خانگی تا فشار گاز شبکه گاز صنعتی را پوشش می دهد.

 

از لحاظ عملکردی دستگاه قطع کن اتوماتیک گاز فرکانس های ناشی از زلزله خفیف یا ارتعاشات محیطی ناشی از تعمیرات، حفاری ها و کارهای ساختمانی و غیره را که احتمال خطر انفجار گاز در آنها وجود ندارد را از زلزله های شدید که ممکن است باعث انفجار و آتش سوزی گردد تشخیص می دهد. بر این اساس یک آستانه پایین برای این دستگاه تعریف می شود که دستگاه باید فرکانس های وارد شده را ثبت و پردازش و تحلیل کند و در مواردی که تشخیص احتمال انفجار ناشی از زلزله وجود داشت بلافاصله دستور قطع گاز را به شیر برقی دستگاه بدهد و گاز بلافاصله قطع شود. اگر این شیرها فقط در ایستگاه های تقلیل فشار نصب شوند، در صورت زلزله و قطع گاز از این ایستگاه ها، هنوز در لوله های انتقال به ساختمان ها گاز وجود دارد، لذا باید این دستگاه در ساختمان ها نیز نصب شود.

 

 برای اطلاع از قیمت این تجهیز با استفاده از متر یا خط کش قطر دقیق لوله علمک گاز خود را بدست آورید و به انتهای همین صفحه مراجه کنید. در ادامه تصاویر راهنمای اندازه گیری قطر لوله علمک را مشاهده می کنید.

گاز ۲ - دستگاه قطع کن اتوماتیک گاز با ساختار و طراحی متمایز - آرین پادرا صنعت

گاز - دستگاه قطع کن اتوماتیک گاز با ساختار و طراحی متمایز - آرین پادرا صنعت

پس از قطع شدن اتوماتیک گاز توسط قطع کن گاز حساس به زلزله، بسته به مدل قطع کن گاز با آچار مخصوص و به صورت دستی می توان جریان گاز را برقرار نمود که در ادامه ویدیو آموزش برقراری جریان گاز برای قطع کن های گاز افقی با استفاده از پیچ گوشتی آورده شده است.

همانطور که داخل ویدیو مشاهده نمودید برای برقراری جریان گاز باید با پیچ گوشتی تک سو، پیچ نشان داده شده در ویدیو را به اندازه یک چهارم دور در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا گاز به جریان بیفتد.

 یکی از معروف ترین برندهای تولید کننده شیر قطع کن گاز حساس به زلزله، برند ترکیه ای FRS است. محصولات این شرکت علاوه بر کیفیت عالی قیمت بسیار مناسبی نیز دارند. در ادامه نیز دیتا شیت شیر قطع کن مکانیکی اتوماتیک گاز حساس به زلزله این شرکت آورده شده است.

FRS ERTHQUICK VALVE - دستگاه قطع کن اتوماتیک گاز با ساختار و طراحی متمایز - آرین پادرا صنعت

دیتا شیت شیر قطع گاز FSA

FSA PRICE LIST - دستگاه قطع کن اتوماتیک گاز با ساختار و طراحی متمایز - آرین پادرا صنعت

لیست قیمت شیر قطع کن گاز برند FSA

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 4 / 5. تعداد رای: 1

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

مرضیه ابراهیمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای داده شده
Inline Feedbacks
View all comments
Maryam Nemati
Maryam Nemati
5 سال پیش

قیمت این دستگاه چند است؟