منوی دسته بندی

مایکروسافت، سامسونگ و اینتل اتحاد خانه هوشمند را تشکیل دادند

images - مایکروسافت، سامسونگ و اینتل اتحاد خانه هوشمند را تشکیل دادند - آرین پادرا صنعت

بحث خانه‌‌های هوشمند و متصل این روزها بسیار داغ است اما هنوز مشکل بسیار بزرگ بر سر راه این است که تعداد اندکی از دستگاه‌ها قادرهستند تا با هم صحبت کنند.

به گزارش شبکه خبری ایده پردازان با توجه به رقابت شدید بین پروتکلهای ارتباطی و کمپانیهایی که اکوسیستمهای مربوطه را میسازند، شاهد محصولاتی هستیم که فقط با سایر دستگاه‌های ساخت همان کمپانی صحبت میکنند، در نتیجه کاربران مجبور هستند برای تجربه خانه آینده چندین اپ را باهم باز کنند.
به همین دلیل برخی از نامهای بزرگ حوزه فناوری امیدوارند راه‌حلی برای این از هم‌گسیختگی و فاصله‌ای که وجود دارد پیدا کنند و شاید تشکیل اتحاد اینترنت اشیاء (IoT) بنام مؤسسه اتصال آزاد گره‌گشای این معضل باشد.
اعضای این مؤسسه را شرکتهای بزرگی مانند مایکروسافت، اینتل، سامسونگ، کوالکام، سیسکو، GE دیجیتال و چندین نام دیگر تشکیل میدهند و هدف آنها ساخت و توسعه پروتکلهای منبع آزادی است که به سازندگان اینگونه محصولات کمک کند تا از آنها در وسایل خود استفاده کنند.
آنها امیدوارند که این اتحاد باعث بکارگیری این سیستم بدون درنظر گرفتن چیپ‌ست یا سیستم‌عمل دستگاه مربوطه شود. در نتیجه هر شرکتی که اقدام به ساخت دستگاههای IoT کند میتواند با بکارگیری این پروتکلها به سایر دستگاههای کمپانیهای بزرگ وصل شود.
البته این هدف بسیار بزرگ است، اما یک مشکل وجود دارد آنهم غیبت بعضی غولهای تأثیرگذار حوزه فناوری مانند اپل و فیلیپس است.
هوم‌کیت اپل هم دقیقا همین کار را میکند، اما تولیدکنندگان باید از چیپ‌ستهای خاصی استفاده کنند که البته فقط روی دستگاههای iOS کار میکند.
پروژه بریلوی گوگل و پروتکل ارتباطی ویو (Weave) که با همکاری اینتل و کوالکام انجام شده هنوز نتوانستند که خود را به‌خوبی پیدا کنند و همچنان در حال دعوت از توسعه‌دهندگان برای تست آن هستند.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

مرضیه ابراهیمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments