منوی دسته بندی

نحوه از بین بردن حشرات بدبو در خانه هایی که دارای واحد تهویه مطبوع هستند

حشرات بدبو به دلیل ماندگاری خود در هنگام ورود به خانه شما در ماه های پاییز بدنام هستند.

1. حشرات بدبو می خواهند در طول زمستان به داخل خانه بیایند.

آیا توجه کرده اید که فصل اوج مشکلات هجوم حشرات بدبو در خانواده های خانگی در آمریکای شمالی در آغاز پاییز است؟ این تصادفی یا تصادفی نیست. حشرات بدبو تفاوتی با هر حشره یا حیوان دیگری ندارند که به طور غریزی به دنبال فرار از سختی زمستان یا با خواب زمستانی یا مهاجرت به جنوب هستند. آنچه حشرات بدبو را از سایر حشرات متمایز می کند، ماندگاری آنها در جستجوی سرپناه در مکان های گرم در پاییز و زمستان است. در حالی که یافتن حشرات در ماه های زمستان در خانه شما بسیار نادر است، حشرات بدبو یک استثنا قابل توجه هستند.

2. آنها به دنبال هر وسیله ای برای ورود به خانه خواهند بود.

اگر یک حشره بدبو نتواند در ماه‌های زمستان در خانه‌ای گرم سرپناهی پیدا کند، ناگزیر به خواب زمستانی می‌رود. اما در طول ماه های پاییز سپتامبر و اکتبر، متوجه خواهید شد که این جانوران کوچک در هنگام تلاش برای ورود به خانه شما برای زمستان یکی از پایدارترین حیوانات هستند. هر جا که بتوانند هر نوع دریچه ای در خانه شما پیدا کنند، به نوعی می توانند راه خود را به داخل خانه باز کنند، جایی که هوا گرم است. این دهانه می‌تواند یک شکاف در پایه خانه شما، لوله‌های هواکش از خشک‌کن لباس، دریچه خروجی اجاق گاز، دودکش، شکاف در لبه‌های پنجره، پارگی در صفحه‌های پنجره شما یا هر شکاف دیگری باشد که می‌توانند پیدا کنند. کافی است بگوییم که اگر راهی برای ورود به خانه شما وجود داشته باشد، یک حشره متعفن مصمم راهی پیدا خواهد کرد. این ماموریت آنها در زندگی در ماه های پاییز است.

3. یونیت کولر گازی پنجره ای یکی از آسیب پذیرترین قسمت های خانه است.

در میان راه‌های مختلفی که برای دسترسی حشرات بدبو به خانه شما وجود دارد، واحد تهویه مطبوع پنجره‌ای یکی از آسیب‌پذیرترین آن‌ها است. به هر حال، این یک گشایش واقعی به خانه شما است. طراحی شده برای مکش هوا از بیرون به داخل خانه شما، دعوتی آشکار برای این حشرات است تا مستقیماً از آن بخزند. البته این یک مشکل رایج در هر باز شدن خانه شما است، خواه یک واحد تهویه مطبوع مرکزی باشد یا هر لوله اگزوز دیگری که به بیرون از خانه شما منتهی می شود. حشرات بدبو نیز می توانند راه خود را از طریق این موارد باز کنند. تفاوت اصلی این است که فاصله بین دنیای بیرون و داخل خانه شما بسیار کم است و فاصله نسبتاً کوتاهی برای یک حشره بدبو قبل از ظهور در خانه شما است. اگر احتیاط ها و تدابیر لازم را برای درزگیری واحد کولر گازی پنجره خود و کاملاً هواگیر و غیرقابل نفوذ به جز برای جریان خود مولکول های هوا انجام ندهید، این دستگاه به دعوتی آشکار برای حشرات بدبو تبدیل می شود. راه به خانه شما

4. مشکلات واحدهای تهویه مطبوع پنجره ای.

از آنجایی که واحدهای تهویه مطبوع واحدهایی هستند که در دهانه ای قرار می گیرند که از دیوار شما بریده شده است، باید به این واقعیت توجه داشته باشید که حتی کوچکترین شکاف بین دستگاه و دیوار می تواند به اندازه ای باشد که حشرات بدبو از آن عبور کنند. و باور نکنید، حشرات بدبو می توانند و راهی برای عبور از این واحد پیدا کنند و زمانی که قادر به تشخیص وجود گرمای ناشی از آن واحد باشند، خواهند بود. حشرات بدبو به دلیل نفوذ به خانه ها و راه رفتن در داخل خانه بدنام هستند و به همان اندازه به دلیل مداومت در انجام این کار بدنام هستند.

5. چگونه از واحدهای تهویه مطبوع پنجره ای خود محافظت کنید.

در حالی که اکثر واحدهای تهویه مطبوع که به طور حرفه ای نصب می شوند به گونه ای طراحی شده اند که دقیقاً در دهانه دیوار بیرونی شما قرار می گیرند، این امر اجتناب ناپذیر است که گاهی اوقات ممکن است با دستگاهی مواجه شوید که حتی چند میلی متر مناسب نیست. این هم در مورد نصب‌ها و جایگزین‌های جدید و هم در مورد واحدهای موجود که برای مدت طولانی در پنجره شما بوده‌اند صادق است. در اینجا نکاتی وجود دارد که چگونه می توانید از واحدهای تهویه مطبوع پنجره ای خود محافظت کنید تا از ورود حشرات بدبو به داخل خانه خود جلوگیری کنید:

ط) از چسب نواری استفاده کنید.

نوار چسب یک راه بسیار موثر برای از بین بردن شکاف بین واحد تهویه مطبوع پنجره شما و دیوار است. یک سد محکم و غیر قابل نفوذ ایجاد می کند. بعلاوه، چسب است، بنابراین بعید است که از بین برود، بعلاوه می تواند هر گونه حشره بدبویی را که با سطوح چسب تماس پیدا می کند به دام بیاندازد و تلاش آنها برای ورود به خانه شما را خنثی کند.

ii) پنجره را با صابون ظرفشویی اسپری کنید.

این ممکن است راه حلی عجیب به نظر برسد، اما واقعیت این است که صابون مایع ظرفشویی ثابت کرده است که برای حشرات بدبو کشنده است و به عنوان یک بازدارنده عالی در برابر آنها عمل می کند. با اسپری کردن بیرون پنجره خود با صابون ظرفشویی، این باید برای دور کردن آنها کافی باشد. البته، اگر عملی نیست که خودتان پنجره را با صابون ظرفشویی بپاشید، ممکن است بخواهید پنجره خود را (و همچنین بقیه خانه خود) را به طور حرفه ای با برق شستشو دهید.

iii) پنجره را درزبندی کنید.

اگر در آستانه پنجره یا در نواحی بین جایی که پنجره شما با قاب پنجره برخورد می کند، شکاف دارید، ممکن است بخواهید این شکاف ها را با درزگیری پر کنید. پس از خشک شدن درزگیر، مانعی محکم و غیر قابل نفوذ ضد آب می شود که حشرات بدبو نمی توانند از آن عبور کنند. همچنین، اگر حشرات بدبو از طریق این شکاف‌ها وارد خانه شما شده و در داخل دیوارها پنهان شده‌اند، این کار از آنها مراقبت می‌کند. با بستن دهانه ها با درزگیری، این کار باعث به دام افتادن، خفه شدن و از بین بردن حشرات بدبویی می شود که ممکن است در دیوارهای شما پنهان شده باشند، به طوری که آنها نتوانند به بیرون برگردند و در خانه شما کمین کنند.

6. واحد تهویه مطبوع خود را بپوشانید.

یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که به طور دائم واحد تهویه مطبوع خود را با درپوشی بپوشانید که دارای شکاف هایی است که برای عبور حشرات بسیار باریک هستند اما به اندازه کافی بزرگ هستند تا مولکول های هوا از آن عبور کنند. این مورد تا حدودی شبیه قفس است.

روش دیگری برای پوشاندن سیستم تهویه مطبوع شما این است که وقتی از کولر گازی استفاده نمی‌شود، به‌ویژه در ماه‌های زمستان، آن را کاملاً در یک پوشش قرار دهید.

حذف کامل واحدهای تهویه مطبوع پنجره ای در ماه های زمستان نیز یک گزینه است، مشروط بر اینکه بتوانید شکاف دیوار را به طور کامل بپوشانید، لبه ها را درزبندی کنید و از هواگیری آن اطمینان حاصل کنید.

داشتن کولر گازی پنجره ای در ماه های تابستان در خانه هایی که تهویه مطبوع مرکزی ندارند یک ضرورت است. متأسفانه، تجمل و راحتی داشتن سیستم تهویه مطبوع بهای دارد… مبادله در میزان تلاشی است که باید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که واحد شما خانه شما را در معرض هجوم حشرات بدبو قرار نمی دهد.Source by Zeke Misek

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments