منوی دسته بندی

نمای هوشمند در معماری خارجی ساختمان

69856 - نمای هوشمند در معماری خارجی ساختمان - آرین پادرا صنعت

نمای هوشمند ساختمان در معماري به معناي بخش خارجي ساختمان است كه مابين فضاي داخلي و خارجي قرار مي گيرد. يكي از مهمترين كاركرد هاي نماي ساختمان ايجاد زيبايي براي ساختمان است.

طراحي نمای هوشمند برای ساختمان ها

نماي ساختمان علاوه بر ايجاد زيبايي، مي تواند عایق صوتی، عایق حرارتی، مقاوم در برابر آتش، باد و آب نیز باشد. امروزه به دلیل پيشرفت هاي زياد تكنولوژي و به وجود آمدن انواع سيستم هاي هوشمند، طراحي نمای هوشمند موجب تحول در اين حوزه شده است. به طور معمول، برای نماي ساختمان، استفاده از شيشه متداول ترين روش است.

به دليل جابجايي هوا بين داخل و خارج ساختمان از طريق شيشه، گرمايش، سرمايش و تهويه امري است كه مصرف زياد انرژي را به دنبال دارد. به همین دلیل استفاده از نمای چند جداره در طي سال هاي اخير متداول شده است. اخيرا، تیمی از پژوهشگران آلمانی، نمای هوشمند و مسدود کننده نور خورشيد را برای پنجره های شیشه ای ساختمان ساخته اند. این نما از گرم شدن بیش  از حد ساختمان جلوگیری می کند.

نماي هوشمند

نمای هوشمند مسدود کننده نور خورشيد

اين نمای هوشمند مسدود کننده نور خورشيد، زمانی که در معرض نور شدید قرار می گیرد، شروع به فعالیت کرده و با نور خورشید نیرودهی می شوند. این نمای هوشمند حاوی دیسکی از پارچه است که سیم هایی از جنس آلیاژ تیتانیوم – نیکل ساخته شده اند. این آلیاژ در دماهای خنک تر خمیده می شود. اما هنگامی که گرما می شود، به طور موقت به شکل اصلی خود باز می گردد. بنابراين، حرارت نور مستقیم خورشید موجب می شود، سیم ها داغ شوند و به شکلی اصلي خود باز می گردند. اين امر سبب بسته شدن دیسک پارچه ای شده و بنابراین مانع از عبور نور می شود. زمانی که آفتاب غروب کند یا هوا ابری باشد، این سیم ها به شکل اولیه خود باز می گردند و دیسک های پارچه ای باز می شوند و موجب شفاف شدن دوباره نما می شود.

شرکت آرین پادرا صنعت ارائه دهنده خدمات هوشمند سازی آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی می باشد. جهت درخواست مشاوره اینجا را کلیک نمایید.

منبع: فروشگاه بهتام

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

مرضیه ابراهیمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments