منوی دسته بندی

نگهداری تاسیسات ساختمانها در ایران ، فرصت ها و تهدیدها

11 steps to ensure pdm successhr - نگهداری تاسیسات ساختمانها در ایران ، فرصت ها و تهدیدها - آرین پادرا صنعت

نگهداری سیستمهای حرارتی ، برودتی ، سامانه های روشنایی و الکتریکی و همچنین سیستمهای تلفن ، شبکه و آبرسانی  اغلب بصورت یکجا به پیمانکاران  واگذار می گردد.  تنوع فعالیت ها و حل مشکلات روزمره  باعث می گردد که اغلب پیمانکاران فاقد برنامه دقیق و درست در جهت کاهش مشکلات و خرابی ها بوده و توانایی فعالیت های پیش گیرانه را  نداشته و آن را انجام نمی دهند.(Preventive and predictive maintenance)

بی شک عدم انجام چنین فعالیت هایی علاوه بر افزایش هزینه های جاری تعمیرات که قسمت مهمی از آن بر دوش کارفرما خواهد بود ، ضرر و زیان زیادی را در دراز مدت بر تجهیزات و ادوات این حوزه تحمیل می نماید. سامانه های مانند نت (نگهداری – تعمیرات) که در برخی صنایع حساس که عدم فعالیت سیستم ضررهای هنگفتی را تحمیل می نماید ، می تواند در همه فعالیت های هر چند کوچک حوزه تعمیر و نگهداری حاکم باشد.  فرصت  مهمی که روبروی شرکتهای این حوزه قرار دارد ، استفاده مدرن از سامانه های فعالیت های پیشگیرانه  جهت کاهش هزینه ها می باشد.

همچنین عدم توجه به فعالیت علمی در این حوزه می تواند علاوه بر نارضایتی  کارفرما ، خسارت زیادی را به تاسیسات در دراز مدت وارد نماید.

شرکت آرین پادرا صنعت با چنین رویکردی  در عرصه تعمیر و نگهداری  تاسیسات  در صنایع حساس و  ساختمانهادی مسکونی و اداری فعالیت می نماید  تا بتواند فرهنگ  علمی و دقیق نگهداری تاسیسات را در حوزه فعالیت خود بومی نماید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

مرضیه ابراهیمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments