منوی دسته بندی

هزینه راه اندازی سیستم برق خورشیدی

solar - هزینه راه اندازی سیستم برق خورشیدی - آرین پادرا صنعت

می خواهید بدانید هزینه راه اندازی و تولید سیستم برق خورشیدی چقدر است و با انبوهی از اطلاعات حجیم مواجهید که هم وقت شما را می گیرد و هم شما را به قطعیت، با احتمال قابل قبولی نمی رساند.

خب در اینجا سعی کردیم به صورت کاملا خلاصه  به شما در تخمین این قیمت کمک کنیم. فقط کافیه مشابه مثال زیر مجموع توان مصرفی وسایلی که می خواهید با سیستم برق خورشیدی راه اندازی کنید را محاسبه نمایید و سپس آن عدد را در مبلغ ۷۵۰۰ تومان ضرب نمایید. این عدد در حال حاضر قیمت تمام شده راه اندازی تقریبی یک وات برق خورشیدی در ایران است ( به روز شده در مرداد ۱۳۹۶).

برای درک بهتر مطلب به مثال زیر توجه کنید و محاسبات خود را به همین صورت انجام دهید:

Untitled 1 - هزینه راه اندازی سیستم برق خورشیدی - آرین پادرا صنعت

فقط به نکات زیر دقت کنید:

– درست است تعجب نکنید، قیمت تقریباً زیادی است برای این مقدار مصرف.

در حال حاضر به علت قیمت ارزان انرژی در ایران به نسبت سایر کشورهای پیشرو در صنعت انرژی و همچنین سود بانکی بالا قیمت محاسباتی برق خورشیدی مقرون به صرفه نیست. پس اگر به شبکه برق دسترسی دارید فعلا استفاده از برق شبکه مقرون به صرفه تر است. اما قطعا در آینده با افزایش قیمت برق و کاهش محتمل قیمت محصولات خورشیدی وضعیت فرق خواهد کرد.

– برق خورشیدی برای وسایل با مصرف پایین مناسب است نه وسایل پر مصرف.

– شاید در صورت استعلام با قیمت های کمتر هم مواجهه شوید اما دقیق بپرسید. نوع پنل، هزینه های نصب، وسایل جانبی برقی مورد نیاز، پایه های پنل و … هزینه هایی هستند که معمولا به هنگام استعلام قیمت توسط فروشندگان ارایه نمی گردد و بعداً اضافه می گردند.

– برای مشاهده مصرف برق وسایل خانگی به برچسب آن ها توجه کنید. معمولاً تمام وسایل برقی این برچسب مشخصات را دارند. عددی که جلوی آن W  نوشته شده است توان مصرفی مورد نظر می باشد. در صورت نیاز از جدول ارایه شده در سایت ساتبا استفاده نمایید.

– قیمت واحد به صورت میانگین می باشد و بر اساس نوع انواع پنل های خورشیدی قیمت متغیر خواهد بود.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

مرضیه ابراهیمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments