منوی دسته بندی

پانل خورشیدی یکی از جدید ترین تکنولوژی های سبز ساختمانی

369 3 - پانل خورشیدی يكی از جديد ترين تكنولوژی های سبز ساختمانی - آرین پادرا صنعت

پانل خورشیدی یکی از جدید ترین تکنولوژی های سبز ساختمانی هستند. آنها با استفاده از نور خورشید یک انرژی پاک در اختیار شما قرار می دهند. آنها قدرت نگهداری انرژی در خود را دارند تا در مواقع ابری و یا هنگام شب شما انرژی کافی داشته باشید. اخیرا یک طرح جدید برای پانل خورشیدی ایجاد شده است که توجه به آن جالب است. این پانل خورشیدی قدرت دریافت انرژی خورشیدی را ۵ برابر افزایش داده است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید

پانل خورشیدی چرخشی

در ساخت این پانل خورشیدی چرخشی از فتوولتائیک ها استفاده شده است. این فتوولتائیک ها با نور خورشید حرکت کرده و انرژی جذب آن را جذب می کنند. یکی از اعضای تیم طراح این خانه خورشیدی چرخشی گفته است که این طرح با الهام از گل آفتاب گردان طراحی شده و همانند این گل با چرخش خورشید این خانه نیز به دنبال نور آن می رود. پنل این خانه قدرت چرخش ۱۸۰ درجه ای دارد. چرخش فتوولتائیک های سقفی نیز ۹۰ درجه می باشد. این پانل با استفاده از این چرخش ها ۲۵ هزار کیلو وات ساعت انرژی الکتریسیته تولید می کند.

پانل خورشیدی

در برنامه ریزی ابتدایی که برای دریافت انرژی توسط این پانل انجام شده، به صورت روزانه، ۶ لامپ ۶۰ واتی را به مدت یک ساعت روشن خواهد کرد. با توجه به چرخش این خانه به طرف خورشید، قاعدتا گرمای بیشتری به داخل خانه وارد می شود، بنابراین برای حل این مشکل از یک سیستم خنک کننده مناسب برای این خانه طراحی شده است.

شاید برای شما این سوال پیش آید با چرخش این ساختمان چگونه وسایل و اشیا در جای خود باقی می مانند. اما سرپرست تیم طراحی در پاسخ می گوید این طراحی به گونه ای است که حتی ظروف نیز جابجا نخواهند شد و مشکلی از این بابت وجود ندارد. این طرح یک ایده جالب است و باید دید در آینده چگونه و به چه سمتی پیش خواهد رفت.

شرکت آرین پادرا صنعت ارائه دهنده خدمات تأمین برق و آبگرم به وسیله پنل های خورشیدی برای ساختمان ها و مراکز تجاری و صنعتی آماده ارائه خدمات با شما مشتریان گرامی می باشد. جهت درخواست مشاوره اینجا را کلیک نمایید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

مرضیه ابراهیمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments