منوی دسته بندی

دستگاه تهویه بسیار کوچک برای تهویه هوای داخل ساختمان ها

ac3256 - دستگاه تهويه بسيار كوچك برای تهویه هوای داخل ساختمان ها - آرین پادرا صنعت

هر ساختمان و به طور کلی هر فضای بسته ای نیاز به تهویه هوا داخل آن دارد. بنابراین دستگاه تهویه هوا هر ساختمان یک وسیله بسیار مهم است.

تهویه هوا یک ضرورت برای فضاهای بسته

تهویه هوا وظایفی مهمی مانند کنترل دما، کنترل رطوبت، کنترل سرعت وزش هوا، از بین بردن گرد و غبار و سایر آلودگی ها، و در صورت لزوم از بین بردن میکروب ها را بر عهده دارد. بنابراین تهویه هوا یک ضرورت برای فضاهای بسته می باشد.

دستگاه های تهویه هوا تنوع خوبی در بازار دارند و هر کدام بسته به شرایط محیط کارایی خود را ارائه می دهند. اما اکثر این دستگاه ها بزرگ هستن و فضایی زیادی را اشغال می کنند. اگر چه این فضای اشغال شده زیاد دردسر ساز نیست اما داشتن وسیله ای که فضای کمتری بگیرد به نظر بهتر می آید.

تهویه هوا

دستگاه تهویه هوا بسیار کوچک و قابل حمل

از این رو، یک شرکت روسی دستگاه هایی اختراع کرده است که کوچک و به اندازه یک توستر می باشد. نام تجاری این محصول Evapolar است. این دستگاه قابل حمل بوده و می توان آن را به راحتی جابجا کرد. این دستگاه  همچنین از نظر خنک کنندگی، تصفیه هوا و ایجاد رطوبت، با نمونه های سنتی خود کاملا متفاوت است.

این دستگاه از لحاظ ظاهری، اندازه و وزنی مانند یک توستر کوچک دارد. این تهویه هوا از یک سیستم خنک ‌کننده تبخیری را برای خنک و مرطوب ساختن هوا و یک نانو ماده تبخیری مبتنی بر الیاف بازالت برای تصفیه هوا کمک می گیرد.

البته شاید با خودتان بگویید که قبلا نیز دستگاه های تصفیه هوای رو میزی نیز به بازار آمده اند، بله اما همه آنها فقط برای فضاهای کوچک یک اتاق مناسب بودند. اما این دستگاه برای یک محیط بزرگ نیز کارایی دارد.  پیش از این واحد‌های رومیزی که هوا را مرطوب، تصفیه و شاید حتی کمی خنک کنند، تولید شده‌اند.

اما اغلب آن‌ها به جز در یک فضای بسیار کوچک چند متری، اثربخشی کمی دارند. وزن این دستگاه حدود ۱.۷ کیلو گرم است. میزان وات مصرفی آن ۱۰ وات است. این میزان مصرف انرژی بسیار کمتر از مصرف انرژی دستگاه های سنتی تهویه هوا است.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

مرضیه ابراهیمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments