منوی دسته بندی

آشنایی با نصب کولر گازی

شما تصمیم گرفته اید که می خواهید خانه خود را تهویه مطبوع کنید، اما مطمئن نیستید که آیا این شغلی است که می خواهید انجام دهید یا بهتر است به یک حرفه ای سپرده شود. مطمئن شوید که گارانتی همراه کولر گازی را بررسی کنید زیرا اگر کولر گازی خود نصب شده باشد ممکن است گارانتی باطل شود. در اکثر حوزه های قضایی، تنها فردی که مجاز به نصب مبرد در کولر گازی است، یک متخصص دارای مجوز تهویه مطبوع است که به عنوان پیمانکار AC شناخته می شود.

مهم است بدانید که نصب AC برای یک دست‌کار آخر هفته کاری نیست. نصب کولر گازی همراه با نیاز به مهارت های اکتسابی در کار با کانال کشی، نجاری، لوله های مسی و لوله کشی کار بسیار زیادی است. حتی قبل از خرید کولر گازی خود باید بدانید که مساحت کل خانه خود را که قرار است در آن خنک شود و هر دو قسمت کولر گازی خود را در آن قرار دهید و اینکه چه واحد اندازه ای برای خنک کردن منطقه نیاز دارید بدانید. شما می خواهید خنک شود همچنین باید یک ماشین حساب آنلاین ظرفیت تهویه مطبوع را پیدا کنید تا به شما کمک کند تعیین کنید چه چیزی برای نصب AC خاص مورد نیاز است.

برخی از ابزارهایی که نیاز دارید عبارتند از پمپ خلاء، مجموعه شلنگ، برش لوله و گیج منیفولد مبرد. همچنین به یک پد ثابت جامد نیاز دارید که واحد بیرونی را روی آن قرار دهید. این پد از بتن، چوب مقاوم در برابر آب و هوا یا هر ماده کامپوزیت دیگری که برای استفاده طولانی مدت در فضای باز مناسب است ساخته شده است. همچنین باید دور از دیوار بیرونی قرار گیرد تا لرزش به خانه شما منتقل نشود و دسترسی آسان برای تعمیر و نگهداری را به شما بدهد.

همچنین باید یک مکان مرکزی را برای واحد تهویه مطبوع که داخل آن قرار دارد انتخاب کنید. بهترین مکان باعث می شود هوا در سراسر خانه پخش شود. همچنین دسترسی آسان به دیوار خارجی که در آن لوله زهکشی، سیم کشی برق و پای مسی به واحد بیرون نصب شده است را فراهم می کند. شما باید مطمئن شوید که به محل نصب لوله زهکشی توجه زیادی داشته باشید زیرا باید در جایی که آب جمع نمی شود تخلیه شود. اگر تجربه کمی در خم کردن و شعله ور کردن لوله های مسی دارید یا اصلاً تجربه ندارید، باید نحوه انجام این کار را قبل از نصب یا برش لوله یاد بگیرید.

همانطور که می بینید، نصب AC نیاز به تجربه و بسیاری از ابزارهای مختلف دارد که یک صنعتگر صاحب خانه به طور کلی در جعبه ابزار خود ندارد یا تجربه ای با آنها ندارد، بنابراین باید یک پیمانکار AC برای نصب AC استخدام کنید.Source by Lora Davis

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments