منوی دسته بندی

توصیف چیلر جذبی، قسمت اول، نکات ایمنی راه اندازی چیلر جذبی

1 1 - توصیف چیلر جذبی، قسمت اول، نکات ایمنی راه اندازی چیلر جذبی - آرین پادرا صنعت

1 1 - توصیف چیلر جذبی، قسمت اول، نکات ایمنی راه اندازی چیلر جذبی - آرین پادرا صنعت

 

در این مجموعه مقالات از چیلر جذبی در آرین پادرا صنعت به توصیف کامل دستگاه چیلر جذبی خواهیم پرداخت. همچنین می توانید از این صفحه به لیست کامل تمام قسمت های این مقاله دسترسی داشته باشید. قبل از شروع توصیف دستگاه به ارایه ملاحظات ایمنی در مورد چیلر جذبی خواهیم پرداخت.

ملاحظات ایمنی

 1. کارکرد چیلرهای جذبی در محدوده مشخصات طراحی بسیار بی خطر و مطمئن است. هنگام استفاده از این دستگاهها می توانید با رعایت مراقبتهای اولیه ایمنی مناسب، از آسیب به دستگاه، تجهیزات و پرسنل جلوگیری نمایید. لازم است روشهای ایمنی و مراقب تهای اولیه ارائه شده در این راهنما بطور کامل مطالعه و درک شده وموارد ذکر شده دقیقاً انجام گردد.
 2. برای پاک کردن خطوط لوله یا برای تحت فشار قراردادن دستگاه به هر منظور، از اکسیژن استفاده نکنید. گاز اکسیژن با بسیاری از مواد متداول در کار به سرعت واکنش نشان می دهد. برای این منظور از نیتروژن استفاده نمایید و هرگز برای تست از فشار توصیه شده تجاوز نکنید. فشار مجاز برای تست را از متون راهنما و فشار حک شده بر روی پلاک دستگاه، تهیه کنید.
 3. شیرهای دستگاههای ایمنی را هرگز نبندید.
 4. قبل از راه اندازی هر دستگاهی از نصب صحیح و عملکرد مناسب کلیه تجهیزات ایمنی کنترل فشار، مطمئن شوید.
 5. اگر یک متخصص دوره دیده برق نیستید با دستگاههای ولتاژ بالا کار نکنید.
 6. تاهنگامیکه از خاموش بودن کلیه اجزاء برقی، شامل تابلوهای کنترل و کلیدها، و عدم وجود ولتاژ باقیمانده در خازنها و اجزاء الکترونیکی اطمینان پیدا نکرده اید، با اجزاء برقی کار نکنید.
 7. اگر دستگاه از کار باز ایستاد، قبل از راه اندازی مجدد، از بی برق شدن کلیه مدارها اطمینان حاصل کنید.
 8. برای جابجائی لیتیوم بروماید یا هرماده شیمیایی دیگرتوسط لوله از مکیدن آن با دهان اکیداً خودداری کنید.
 9. هنگام حمل لیتیوم بروماید، الکل اکتیل، بازدارنده، (هیدروکسید لیتیوم و اسید هیدرو برومیک) حتماً از عینک محافظ ایمنی و لباس محافظ مناسب استفاده کنید . درصورت تماس هریک از این مواد با پوست، آن موضع را فوراً با آب و صابون بشوید.چشمها را با آب شسته و به پزشک مراجعه نمایید.
 10. در صورتی که لازم است عمل برشکاری یا جوشکاری روی محفظه پرج انجام شود، از تخلیه کامل آن مطمئن شوید.
 11. هیدروژن در مجاورت هوا قابل انفجار است.
 12. هنگام برش با شعله و یا جوش دادن قسمتی از دستگاه چیلر جذبی، مقداری دود زیان آور تولید می شود. برای جلوگیری از تجمع این گازها، به طور مداوم محل را تهویه نمایید.
 13. هرگز برای گرم کردن کپسول حاوی مبرد از شعله یا بخار مستقیم استفاده نکنید. زیرا فشار به طور خطرناکی افزایش می یابد. درصورت نیاز به گرم کردن مبرد، فقط از آب گرم ۴۳ درجه سانتی گراد یا ۱۱۰ درجه فارنهایت استفاده کنید.
 14. از استفاده مجدد و یا پرکردن کپسول های مبرد یکبار مصرف خودداری کنید. این کار، خطرناک و غیر مجاز است. هنگامیکه کپسول خالی شد، گاز باقیمانده درون آنرا کاملاً خارج کرده، شیر آن را باز کرده، دور اندازید.کپسول خالی را در آتش نیاندازید.
 15. هنگامیکه دستگاه تحت فشار است و یا هنگام کارکردن دستگاه، اتصالات دستگاه، درپوش ها و غیره را جدا نکنید. قبل از جدا کردن هر یک از اتصالات خطوط مبرد از صفر بودن فشار نسبی مطمئن شوید.
 16. کلیه شیرهای اطمینان، ابزار ایمنی و غیره باید دست کم یکبار در سال بازرسی گردد. اگر دستگاه در محیط خورنده ای کار میکند، تعداد دفعات بازرسی را بیشتر کنید.
 17. شیرهای اطمینان باید قابل رویت بوده یا در بخشهای مخفی دستگاه نصب نگردد.
 18. از دستگاه بالا نروید برای این کار می توانید از سکو، یا نردبان استفاده کنید. در صورت استفاده از نردبان نکات ایمنی را رعایت کنید.
 19. برای بلند کردن یا جا به جا کردن درپوشها یا سایر اجزاء سنگین از تجهیزات مکانیکی (مانند جرثقیل) استفاده کنید. حتی اگر قطعات سبک باشند، چنانچه خطر لغزش یا عدم تعادل وجود داشته باشد، از این تجهیزات استفاده کنید.
 20. قبل از با زکردن خطوط بخار یا آب، شیرها را ببندید و علامت هشدار دهنده نصب کنید.
 21. فقط از قطعات یدکی و جایگزین که طبق کدهای استاندارد با قطعات اصلی، مطابقت دارند، استفاده کنید.
 22. تا وقتیکه آب داخل واتر باک س ها به طور کامل تخلیه نشده است، پیچهای درپوش آن را شل نکنید.
 23. به طور متناوب، تمام شیرها، اتصالات و سیستم لوله کشی را از لحاظ خوردگی، زنگ زدگی، نشتی، یا صدمه دیدگی بازرسی کنید.

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

مرضیه ابراهیمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments