منوی دسته بندی

معاینه منظم از خدمات تهویه مطبوع کمک می کند

تعمیر گرمایش و تهویه مطبوع می تواند به همان اندازه که تعمیر خودروی ما بخشی از زندگی ما باشد، البته تا حدودی کمتر. به هر حال، سیستم های تهویه مطبوع دارای یک سیستم پیچیده متشکل از کمپرسورها، لوله ها و کانال ها، مبدل های حرارتی و اجزای الکتریکی هستند که باید همیشه به طور کارآمد کار کنند. متأسفانه، آنها این کار را نمی کنند و بنابراین، ما به یک سرویس تهویه مطبوع کارآمد در نزدیکی محله خود نیاز داریم که بتواند سیستم ما را به طور حرفه ای و در مدت زمان کوتاهی تعمیر کند.

چه مشکلی در کولر گازی وجود دارد؟

این ابزاری است که هوای گرم را از اتاق شما خارج می کند و هوای خنک تر را بازیافت می کند. اگرچه در یک روش کلی، ما تهویه را خنک کننده هوا می‌دانیم، در واقع، اصطلاح تهویه مطبوع – در معنای وسیع‌تر – به کنترل دما، رطوبت و گرد و غبار برای تأمین آسایش بهینه انسان اشاره دارد. از این رو، چنین سیستمی به پیچ و خم پیچیده ای از اجزای الکتریکی، مکانیکی و دیگر اجزای مختلف نیاز دارد تا به درستی کار کند. ایرادات و عیوب جزئی را می توان در خانه برطرف کرد، اما فقط در صورتی که مهره تعمیری داشته باشید. در غیر این صورت، برای ریشه یابی مشکل به کمک یک سرویس کولرگازی واجد شرایط نیاز دارید.

تعداد زیادی از چیزها ممکن است در یک کولر گازی خراب شود. نگرانی های معمولی عبارتند از:

* روشن نشدن یا ادامه کار دستگاه های تهویه مطبوع

* سرمایش ناکافی

* مجموعه کمپرسور و دمنده صدا ایجاد می کند

* کاهش دمای خروجی تهویه مطبوع

* سیم کشی برق، ترموستات، فیوز و مشکلات جریان بیش از حد

مشکلات عیب یابی

ممکن است سیستم شما به دلیل برخی مشکلات ساده کار نکند. برای مثال، ممکن است برق خاموش باشد یا کلیدهای کنترلی به درستی تنظیم نشده باشند، یا حتی ممکن است ترموستات روی گزینه های «روشن» و «خنک کننده» تنظیم نشده باشد. شما می توانید این مسائل را به تنهایی حل کنید. اما به یاد داشته باشید، مشکلات در سیستم کنترل ها و سوئیچ ها، که یک شبکه پیچیده است، نیاز به بررسی کامل توسط یک سرویس تهویه مطبوع حرفه ای دارد.

اگر به نظر می رسد سیستم شما ظرفیت خنک کننده را از دست داده است، ممکن است نگرانی های زیادی وجود داشته باشد که نیاز به توجه دارد. به عنوان مثال، واحد دمنده کولر گازی ممکن است هوای کافی را جابجا نکند، بنابراین ممکن است برای بررسی کامل واحد دمنده نیاز به استخدام خدمات تعمیر ac داشته باشید. گاهی اوقات، یک سیم پیچ متراکم مسدود می تواند باعث عملکرد نامناسب دستگاه و ایجاد صدا در آن شود. اگر متوجه شدید که به خوبی کار می کند اما به درستی خنک نمی شود، دلیل احتمالی ممکن است مسدود شدن فیلترهای هوا باشد. گرفتگی فیلترهای هوا به دلیل کاهش جریان هوا در سیستم منجر به از دست رفتن ظرفیت خنک کننده می شود. تعمیر این موارد به کمک پرسنل تعمیر گرمایش و تهویه مطبوع نیاز دارد.

اغلب، ممکن است متوجه شوید که کمپرسور در حال چرخش کوتاه است و در فواصل زمانی بسیار کوتاه‌تری نسبت به آنچه که معمولاً انجام می‌دهد، یعنی در فواصل 10 دقیقه، خاموش و روشن می‌شود. در اینجا، ترموستات نادرست تنظیم شده، البته می تواند یکی از مشکلات باشد، اما ریشه یابی مشکل نیاز به بررسی کامل کل سیستم دارد.

در اینجا یک توصیه مهم است. بسیاری از مردم در صورتی که به هر دلیلی ظاهراً به هر دلیلی کار نمی کنند، واحدهای تهویه مطبوع خود را رها می کنند. بیشتر اوقات، علت خرابی، الکتریکی است تا مکانیکی. بهتر است سوئیچ ها و کنترل ها را قبل از دور انداختن آن به طور کامل بررسی کنید.

یک واحد تهویه مطبوع راحتی مورد نیاز را در آن روزهای گرم و مرطوب فراهم می کند. به طور طبیعی، شما نمی خواهید دستگاه تهویه مطبوع شما در آن روزهای ناراحت کننده صدای جیر جیر کند. بنابراین نمی توان بر اهمیت نگهداری منظم بیش از حد تاکید کرد. بهترین راه برای اطمینان از عملکرد بدون مشکل واحد تهویه مطبوع این است که آن را به طور منظم توسط یک سرویس تهویه مطبوع حرفه ای بررسی کنید.Source by Adrian Osborne

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments