منوی دسته بندی

چرا باید در تهویه مطبوع مرکزی سرمایه گذاری کنید؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید سرمایه گذاری در تهویه مطبوع مرکزی خانه یا واحد مسکونی چندخانواری خود را در نظر بگیرید. اگر به دنبال راهی برای خنک نگه داشتن یک خانه بزرگ در طول تابستان هستید، تهویه مطبوع مرکزی احتمالا بهترین گزینه برای شماست. در حالی که خرید و نصب واحد مرکزی می تواند هزینه بسیار کمی داشته باشد، اما در دراز مدت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود.

در سال های اخیر، سیستم های تقسیم به طور فزاینده ای محبوب شده اند. آنها به عنوان سیستم های تقسیم شناخته می شوند زیرا اواپراتور در خارج از خانه شما قرار می گیرد و به دمنده هوا که در داخل خانه شما قرار دارد متصل است. اواپراتور را می توان روی پشت بام یا مجاور خانه شما قرار داد.

بزرگترین مزیت تهویه مطبوع مرکزی این است که هوای خنک در کل ساختمان به گردش در می آید. در مقابل، تهویه مطبوع پنجره‌ای کوچک‌تر، تنها یک اتاق را خنک می‌کند.

مزیت دیگر کولر گازی مرکزی این است که می توانید ترموستات را روی دمای خاصی تنظیم کنید و تا زمانی که تشخیص دهد خانه شما به آن درجه از خنکی رسیده است به کار خود ادامه می دهد.

یونیت های اسپلیت هوا نیز بسیار محبوب هستند زیرا نسبتاً بی صدا هستند. از آنجایی که صدای بلندترین قسمت دستگاه (اواپراتور) بیرون از خانه شما قرار دارد، صدای زمزمه کولر گازی شما را آزار نمی دهد.

سیستم های تهویه مطبوع اسپلیت نیز کار بسیار خوبی در تمیز کردن هوای خانه شما انجام می دهند. همانطور که هوا به داخل هواگیر مکیده می شود، از فیلتر عبور می کند و قبل از بازگشت به خانه تمیز و خنک می شود.

نگهداری کولر گازی اسپلیت نیز نسبتاً آسان است. از آنجایی که اواپراتور در یک منطقه مرکزی قرار دارد، کارشناسان HVAC می توانند به راحتی عملکرد دستگاه را بررسی کنند. همچنین در صورت نیاز به تعمیر، دسترسی آسانی دارند.

اگر صاحب یک ساختمان آپارتمان هستید، توصیه می کنیم با سیستم مرکزی بروید. کار کردن با یک واحد مرکزی بسیار ساده تر است به جای برخورد با تهویه مطبوع پنجره شخصی هر مستاجر.

در حالی که بسیاری از صاحبان خانه یا خانه های چند خانواده نگران هزینه های سنگین خرید و نصب کولر گازی مرکزی هستند، سرمایه گذاری در دراز مدت نتیجه می دهد. یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی به شما کمک می کند تا از دردسر برخورد با دستگاه های تهویه مطبوع جداگانه در هر اتاق یا واحد جلوگیری کنید. همچنین به مالک اجازه می دهد تا در مورد دمای خنک کننده تصمیم بگیرد.Source by Jane Dabad

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments