منوی دسته بندی

7 نکته برای افزایش طول عمر کولر گازی اسپلیت

گرمایش جهانی ویرانی بر روی زمین به همراه داشته است زیرا دما هر سال در حال افزایش است و به بالاترین حد خود می رسد. مردم در سراسر جهان از اثرات بد گرمایش جهانی رنج می برند. همراه با گرمای سوزان، رطوبت زندگی را سخت تر از همیشه کرده است. برای نجات خود از این شرایط آب و هوایی غیرعادی، بسیاری از مردم به شدت به کولر گازی برگشته اند.

چه یک AC اسپلیت (تهویه مطبوع) بخرید یا یک AC پنجره ای، مهم ترین چیز این است که بدانید آیا آنها در شرایط سخت عملکرد هوشمندانه ای خواهند داشت یا خیر. از آنجایی که ما در طول تابستان تمایل زیادی به استفاده بیش از حد از کولر گازی داریم، باید برای تعمیر و نگهداری آنها آماده باشیم، فقط در صورتی که عملکرد مطلوبی نداشته باشند. به برخی از نکات نگهداری برای اسپلیت AC که باید برای افزایش کارایی کولر گازی اسپلیت خود اعمال شوند، نگاهی بیندازید.

عملکرد روان یک محصول به نگهداری مناسب آن بستگی دارد. بنابراین، اگر محصولی دارید، پس باید از آن مراقبت کنید. در مورد AC اعم از خانگی یا تجاری، برای عملکرد و دوام بهتر محصول باید به نکات زیر توجه کرد. اجزای مختلف آن عبارتند از:

1. فیلتر تهویه مطبوع بخش مهمی از AC است. بسته به استفاده باید هر ماه یا هر دو ماه به طور مرتب تعویض شود. اگر نه هوا کثیف و پر از آلاینده می شد. کثیف بودن فیلترهای تهویه مطبوع نیز هزینه تعمیر و نگهداری تهویه مطبوع را افزایش می دهد.

2. قسمت مهم دیگر کمپرسور است. این گاز فشار کم و حجم کم را فشرده می کند و آنها را به فشار بالا، دمای بالا و گاز مورد نیاز برای AC تبدیل می کند. همچنین بخار را از اواپراتور حذف می کند تا نقطه جوش پایینی داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که کمپرسور را به طور مرتب تمیز کنید تا هوای خنک و با طراوت وارد شود. روغنی که مخصوص AC طراحی شده است را می توان برای طول عمر آن استفاده کرد.

3. هنگامی که هوا از سیستم عبور می کند، سیم پیچ اواپراتور گرما را جذب می کند تا هوای سرد را در خارج از فضا فراهم کند. تعویض کویل اواپراتور قدیمی باعث بهبود جریان هوا و گردش هوا در داخل خانه می شود.

4. تعمیر و نگهداری تهویه مطبوع همچنین شامل تمیز کردن کانال ها یا کانال های هوا می باشد. در سیستم تهویه مطبوع، مجرای هوا در سراسر خانه پخش می شود تا منطقه را خنک و دلپذیر نگه می دارد. از این رو، لوله کشی باید به طور مرتب تمیز شود تا گرد و غبار جمع شده روی کانال های هوا حذف شود.

5. تمام سیستم های تهویه مطبوع از مبرد برای جذب گرمای اضافی و تامین هوای خنک داخل خانه استفاده می کنند. گاهی اوقات ممکن است نشت مبرد وجود داشته باشد. بنابراین باید از یک شرکت یا پیمانکار مطمئن تهویه مطبوع برای بررسی و تعمیر آن قطعه دعوت شود.

6. گاهی اوقات ممکن است مشکلی در گرمایش و تهویه مطبوع کولر گازی شما وجود داشته باشد. شما باید فیلترهای هوای خود را تمیز کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، وقت آن است که با یک متخصص تماس بگیرید.

7. در برخی از موارد یخ لوله را مسدود می کند و به جای فیلترهایی که اخیراً تمیز شده اند، هوای سردی از فیلتر تهویه هوا خارج نمی شود. این نشان می دهد که مبرد تهویه مطبوع کم است و نیاز به تنظیم یا تعویض دارد.

اگرچه هزینه جاری پنجره و اسپلیت AC تقریباً یکسان است، مصرف برق اسپلیت AC به دلیل موتور اضافی مورد نیاز آن می تواند کمی بیشتر باشد. علاوه بر این، هزینه سرمایه آن کمی بیشتر از AC پنجره است. کولر گازی اسپلیت به دلیل ویژگی “سکوت” آن امتیاز بالاتری نسبت به کولر گازی پنجره ای دارد. کمپرسور کولر گازی اسپلیت از یونیت داخلی دور نگه داشته می شود و بنابراین، سکوت کامل را در داخل اتاق شما تضمین می کند.Source by Roberto Sedycias

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای: 0

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

شیما هاشمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments