منوی دسته بندی

سیستم سرمایش/گرمایش هوشمند

Screen Shot 2011 10 25 at 4.13.21 PM 1 - سیستم سرمایش/گرمایش هوشمند - آرین پادرا صنعت

امروزه سیستم های متنوعی برای تامین نیازهای سرمایشی و گرمایشی ساختمان ها وجود دارد. این سیستم ها در کنار نقش کلیدی که در ساختمان برای ایجاد فضای با طراوت و تولید هوای مطبوع ایفا می نمایند، به عنوان عمده ترین مصرف کنندگان انرژی در ساختمان نیز مطرح می باشند. بسیاری بدلیل عدم اعمال مدیریت صحیح در استفاده از این سیستمها علاوه بر پایین آوردن راندمان آنها،  هزینه های گزافی را به عنوان مخارج تعمیر و نگهداری متقبل می شوند.

استفاده از سیستمهای کنترل هوشمند دما در خانه های هوشمند ، علاوه بر امکان کنترل دستی و یا هوشمند (برنامه ریزی شده) دمای محیط و ارائه گزارش از دمای نقاط مختلف ساختمان ، این امکان را میدهد تا در زمانی که پنجره ها به اشتباه باز مانده اند و سبب اتلاف انرژی می گردند، با  اعلام هشدار های لازم ، شما را از این امر مطلع ساخته و در صورت عدم توجه به هشدارها در یک فاصله زمانی معین، سیستم به طور خودکار اقدام به قطع سیستم تهویه نماید !

همچنین توسط سیستم هوشمند کنترل دمای پیشنهادی سامان بنیان، دمای ساختمان بصورت مجزا قابل کنترل و تنظیم می باشد. برای مثال می توانید برای قسمت های مختلف ساختمان و بسته به نوع کاربری محل ( اتاق خواب، پذیرایی، گلخانه و… ) دما های متفاوتی را تنظیم نمایید و سیستم هوشمند بصورت اتوماتیک کنترل آنها را بدست گیرد !

ویژگی منحصر بفردی که سیستم کنترل هوشمند دما به ساختمان شما می افزاید، امکان کنترل دمای ساختمان از راه دور می باشد. شما می توانید مدتی قبل از ورود به ساختمان ( برای مثال در فصل زمستان )، سیستم تهویه را فعال نمایید تا در هنگام ورود، دمای محیط مطابق با خواست و سلیقه شما باشد. این امر نه تنها هزینه های نگهداری سیستم های سرمایشی و گرمایشی شما را کاسته و به طول عمر آنها کمک می نماید ، بلکه شما را در مصرف بهینه انرژی و کاهش هزینه ها و ایجاد آسایش، یاری خواهد نمود !

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین رتبه ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

کسی قبلا به این مقاله امتیاز نداده، شما نفر اول باشید!

مرضیه ابراهیمی
Subscribe
باخبر شدن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments